Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nevíte, kam pro bedýnku? Pomůže vám adresář.

Nevíte, kam pro bedýnku? Pomůže vám adresář.

Adresář Kam pro bedýnky, obsahující kontakty na farmáře a biokluby, které v České republice provozují tzv. bedýnkové systémy, zveřejnily portály bio-info.cz, biospotrebitel.cz a ekologická organizace Hnutí DUHA.
21. 4. 2010 | Autor: redakce Apetitu
„Cílem adresáře je usnadnit lidem dostupnost místních a čerstvých zemědělských produktů a navázání spojení mezi českými farmáři a spotřebiteli,“ říká Tom Václavík, jeden z autorů adresáře.

Adresář Kam pro bedýnky je volně ke stažení na internetových stránkách jeho tvůrců, tedy webových portálů bio-info.cz, biospotrebitel.cz a webové stránce Hnutí DUHA. Obsahuje kontaktní údaje a detailní popis fungování 29 bedýnkových systémů v České republice. Bedýnkáři uvedení v adresáři dodávají své produkty přibližně dvěma tisícovkám zákazníků.

Jak funguje bedýnkování?


‚Bedýnka‘ je systém, při kterém se farmář rozhodne pravidelně dovážet své výpěstky v bedýnkách přímo zákazníkům. Vedle vlastních produktů může do bedýnky dodávat i produkty dalších zemědělců v sousedství či z regionu.

Základem sortimentu bedýnek jsou většinou nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, ale mohou obsahovat i mléčné výrobky, bylinky, sušené ovoce, pečivo, zavařeniny či maso. Zákazníci každý týden či 14 dní získají bedýnku, tašku či přepravku za pevně stanovenou cenu až do domu.


Přidat komentář