0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nevíte, kam pro bedýnku? Pomůže vám adresář.

košík ovoce
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Adresář Kam pro bedýnky, obsahující kontakty na farmáře a biokluby, které v České republice provozují tzv. bedýnkové systémy, zveřejnily portály bio-info.cz, biospotrebitel.cz a ekologická organizace Hnutí DUHA.

„Cílem adresáře je usnadnit lidem dostupnost místních a čerstvých zemědělských produktů a navázání spojení mezi českými farmáři a spotřebiteli,“ říká Tom Václavík, jeden z autorů adresáře.

Adresář Kam pro bedýnky je volně ke stažení na internetových stránkách jeho tvůrců, tedy webových portálů bio-info.cz, biospotrebitel.cz a webové stránce Hnutí DUHA. Obsahuje kontaktní údaje a detailní popis fungování 29 bedýnkových systémů v České republice. Bedýnkáři uvedení v adresáři dodávají své produkty přibližně dvěma tisícovkám zákazníků.

Jak funguje bedýnkování?

‚Bedýnka‘ je systém, při kterém se farmář rozhodne pravidelně dovážet své výpěstky v bedýnkách přímo zákazníkům. Vedle vlastních produktů může do bedýnky dodávat i produkty dalších zemědělců v sousedství či z regionu.

Základem sortimentu bedýnek jsou většinou nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, ale mohou obsahovat i mléčné výrobky, bylinky, sušené ovoce, pečivo, zavařeniny či maso. Zákazníci každý týden či 14 dní získají bedýnku, tašku či přepravku za pevně stanovenou cenu až do domu.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa

Druhou kuchařku roku 2023 jsme věnovali zelenině. Nečekejte ovšem knihu jen pro vegany či vegetariány, novinka obsahuje recepty s masem i bez. Další přírůstek do edice Apetit – Mrkev, dýně, cuketa – vychází v květnu a je určena pro všechny,...