0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nevíte, kam pro bedýnku? Pomůže vám adresář.

Nevíte, kam pro bedýnku? Pomůže vám adresář.
sdílet:
Adresář Kam pro bedýnky, obsahující kontakty na farmáře a biokluby, které v České republice provozují tzv. bedýnkové systémy, zveřejnily portály bio-info.cz, biospotrebitel.cz a ekologická organizace Hnutí DUHA.
„Cílem adresáře je usnadnit lidem dostupnost místních a čerstvých zemědělských produktů a navázání spojení mezi českými farmáři a spotřebiteli,“ říká Tom Václavík, jeden z autorů adresáře.

Adresář Kam pro bedýnky je volně ke stažení na internetových stránkách jeho tvůrců, tedy webových portálů bio-info.cz, biospotrebitel.cz a webové stránce Hnutí DUHA. Obsahuje kontaktní údaje a detailní popis fungování 29 bedýnkových systémů v České republice. Bedýnkáři uvedení v adresáři dodávají své produkty přibližně dvěma tisícovkám zákazníků.

Jak funguje bedýnkování?


‚Bedýnka‘ je systém, při kterém se farmář rozhodne pravidelně dovážet své výpěstky v bedýnkách přímo zákazníkům. Vedle vlastních produktů může do bedýnky dodávat i produkty dalších zemědělců v sousedství či z regionu.

Základem sortimentu bedýnek jsou většinou nejrůznější druhy zeleniny a ovoce, ale mohou obsahovat i mléčné výrobky, bylinky, sušené ovoce, pečivo, zavařeniny či maso. Zákazníci každý týden či 14 dní získají bedýnku, tašku či přepravku za pevně stanovenou cenu až do domu.


Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit