Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Top Gastro 2009 provoní káva

Top Gastro 2009 provoní káva

Zítra začne na pražském výstavišti třetí ročník veletrhu věnovaného gastronimii a všemu, co s ní souvisí. Kromě průzkumu novinek a zajímavostí můžete na veletrhu obdivovat i baristy, kteří budou soutěžit o titul Mistra kávy. Zároveň s veletrhem Top Gastro 2009 proběhne veletrh cestovního ruchu Holiday World 2009 a specializovaného veletrhu golfu a golfového turismu Golf World Prague. Můžete si tak nejen dovybavit ledničku, ale rovnou naplánovat dovolenou.
4. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

V rámci veletrhu Top Gastro se můžete těšit na prezentaci sýrových, masových či sladkých pochoutek, netradičních specialit mezinárodní kuchyně či zcela osvědčených receptur České republiky. Ochutnávat, objevovat a čerpat inspiraci můžete hned ve třech pavilonech (Křižíkovy pavilony C, D, E). Máte-li ale slabost pro nápoje, zaměřte se na speciální nápojový pavilon – Křižíkův pavilon D –, kde na vás bude čekat pestrá nabídka produktů pivovarů, vinařů a dalších producentů alkoholických i nealkoholických nápojů.

Vypálí Praha Brnu kávový rybník?

Soutěž zvanou Mistr kávy 2008 bude opět pořádat první škola kávy v České republice – Škola kávy. Nejlepší baristé z ČR se v ní utkají o možnost stát se reprezentantem na mistrovství světa baristů v Atlantě. Navíc se pod její taktovkou pokusí 80 baristů vytvořit největší šálek cappuccina na světě o objemu celých 2009 litrů, a vytvořit tak světový rekord. Pokud se jim to podaří, vypálí rybník svým kolegům na festivalu kávy v Brně. Pokus o vytvoření světového rekordu proběhne v sobotu 7. února, zkouška, která se stane zároveň pokusem o vytvoření českého rekordu, se bude konat ve čtvrtek 5. února.

Na veletrhu nebude chybět ani Czech Carving Studio, které vám předvede, co všechno se dá vykouzlit z ovoce a zeleniny. U jejich stánku budete mít možnost zakoupit za symbolických 30 Kč Kouzelné jablíčko s vyřezanám motivem. Výtěžek z prodeje jablíček, která jsou ošetřena proti hnědnutí a zabalena do ozdobných sáčků, poputuje na charitativní účely NF Kapky naděje.

Více na www.top-gastro.cz

Přidat komentář