Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Krásná uvnitř i navenek: mrkev

Krásná uvnitř i navenek: mrkev

Mrkev je k dostání po celý rok, ale většina hospodyněk si s ní neví moc rady. A tak pár kousků této kořenové zeleniny skončí v základu do polévky, zbytek padne na mrkvový salát a jednu dostane na chroupání dítě, aby mělo zdravé oči.
14. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Je známo, že mrkev je bohatým zdrojem beta-karotenu, ale už méně se ví, že je zdravější vařená než syrová. Syrová mrkev má totiž tuhé buněčné stěny, ze kterých organismus dokáže přeměnit na vitamin A jen 25 procent beta-karotenu. Při vaření mrkve se stěny buněk narušují, a pokud vařenou mrkev podáváme jako součást jídla obsahujícího tuk, dokáže tělo vstřebat víc než polovinu beta-karotenu.

Pokud si chcete dopřát pořádnou dávku beta-karotenu a máte chuť vyzkoušet mrkev trošku jinak, inspirujte se na www.apetitonline.cz . My vám doporučujeme například tyto báječné mrkvové muffiny, a pokud chcete vědět, čím okouzlila princezna Diana prince Charlese, vyzkoušejte tuto krémovou mrkvovou polévku.

Rozjasňující mrkvová maska – varianta pro lenochy: Čerstvou mrkev najemno nastrouhejte, naneste na pokožku a nechte 10 minut působit. Maska dodá povadlé pleti barvu a obnoví její pružnost.

Mrkvová maska pro svěží pleť: Čerstvou mrkev najemno nastrouhejte a smíchejte se lžící tvarohu. Masku naneste na tvář a nechte 10 minut působit. Pro větší efekt si masku dopřávejte pravidelně jednou týdně.

Mrkvová maska pro suchou pleť: Nastrouhanou mrkev smíchejte s 1 žloutkem a 2 kapkami mandlového oleje. Naneste na obličej a nechte 10 minut působit. Tato maska má skvělé hydratační účinky.

Přidat komentář