0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Krásná uvnitř i navenek: mrkev

Krásná uvnitř i navenek: mrkev
sdílet:
Mrkev je k dostání po celý rok, ale většina hospodyněk si s ní neví moc rady. A tak pár kousků této kořenové zeleniny skončí v základu do polévky, zbytek padne na mrkvový salát a jednu dostane na chroupání dítě, aby mělo zdravé oči.

Je známo, že mrkev je bohatým zdrojem beta-karotenu, ale už méně se ví, že je zdravější vařená než syrová. Syrová mrkev má totiž tuhé buněčné stěny, ze kterých organismus dokáže přeměnit na vitamin A jen 25 procent beta-karotenu. Při vaření mrkve se stěny buněk narušují, a pokud vařenou mrkev podáváme jako součást jídla obsahujícího tuk, dokáže tělo vstřebat víc než polovinu beta-karotenu.

Pokud si chcete dopřát pořádnou dávku beta-karotenu a máte chuť vyzkoušet mrkev trošku jinak, inspirujte se na www.apetitonline.cz . My vám doporučujeme například tyto báječné mrkvové muffiny, a pokud chcete vědět, čím okouzlila princezna Diana prince Charlese, vyzkoušejte tuto krémovou mrkvovou polévku.

Rozjasňující mrkvová maska – varianta pro lenochy: Čerstvou mrkev najemno nastrouhejte, naneste na pokožku a nechte 10 minut působit. Maska dodá povadlé pleti barvu a obnoví její pružnost.

Mrkvová maska pro svěží pleť: Čerstvou mrkev najemno nastrouhejte a smíchejte se lžící tvarohu. Masku naneste na tvář a nechte 10 minut působit. Pro větší efekt si masku dopřávejte pravidelně jednou týdně.

Mrkvová maska pro suchou pleť: Nastrouhanou mrkev smíchejte s 1 žloutkem a 2 kapkami mandlového oleje. Naneste na obličej a nechte 10 minut působit. Tato maska má skvělé hydratační účinky.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit