Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Čokoládový adventní kalendář

Čokoládový adventní kalendář

Zatím nehodnoceno
Do 30 minut Velmi snadné Na 1 kalendář

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1665 kcal
Bílkoviny 30 g
Sacharidy 106 g
Tuky 125 g
Vláknina 22 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Vtipný nápad na jednoduchý dárek. Použít můžete jakoukoli svoji oblíbenou čokoládu, případně mince ozdobit libovolným cukrářským zdobením.

Suroviny

tmavá čokoláda 200 g
jedlý prach na ozdobení

Postup

1

Připravte si 24 silikonových nebo papírových košíčků na muffiny. Tmavou čokoládu rozehřejte a v tenké vrstvě ji rozlijte do připravených košíčků. Nechte zatuhnout. Po zatuhnutí vyjměte z košíčků.

2

Polevou napište na spodní stranu takto připravených mincí číslice od 1 do 24 a poprašte je zlatým práškem. Nakonec je ozdobně zabalte.

NĚCO NAVÍCDomácí adventní kalendář můžete vyrobit i z perníčků. Vykrájejte z nich hvězdičky (nebo jiné libovolné tvary), napište na ně číslice a zavěste třeba na usušenou větvičku nebo čerstvou kytici z chvojí.Muffiny z těžšího vlhkého těsta (např. jako na brownies) ozdobte bílou cukrovou polevou a označte číslicemi. Naskládejte je na etažér.Báječně vypadá adventní věnec ozdobený očíslovanými bonbony zabalenými ve třpytivých (různo)barevných papírech.Adventní kalendář můžete snadno vyrobit z malých textilních sáčků označených číslicemi a naplnit je různými sladkými nebo slanými pochoutkami nebo drobnými hračkami, prstýnky...[[nid:10030]]

Tento recept naleznete také v kolekcích:

Apetit magazín

AD
Minerální vody není třeba střídat, je to mýtus
  • Lidé a jídlo

Minerální vody není třeba střídat, je to mýtus

České minerální vody jsou světovým unikátem. „V Česku je velmi bohatá paleta pramenů a bez nadsázky mohu říct, že se na našem území nachází snad všechny existující typy minerálních vod, což je s ohledem na velikost území skutečný unikát,“...