Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na dezerty a sladká jídla

Dezerty a sladká jídla bývají často spojena s něčím, co je třeba náležitě oslavit. S dorty slavíme narozeniny, svátky a výročí. Pocukrovaná bábovka bývá ozdobou svátečního nedělního prostřeného stolu. Sladká jídla vaříme často proto, že chceme sobě, svým blízkým nebo dětem udělat radost. Variant sladkých jídel je přitom v české kuchyni spousta! 

...

 

Moučníky 

Pečení moučníků je záležitost tradice. V rodinách se po generace předávají osvědčené klasické recepty. Někdy dokonce celé sešity a kuchařské knihy.

Dorty a zákusky 

Dorty jsou technicky poměrně náročná kuchařská disciplína. Kdo umí vařit, ještě nemusí zvládnout poskládat, naplnit a ozdobit několikapatrový dort. Obzvlášť třeba francouzská cukrařina proslavená vizuálně dokonalými zákusky, které se jí i očima, vyžaduje bezmála mistrovské umění. Ale nebojte se, u nás najdete u mnoha složitějších receptů i video návody, se kterými všechno hravě zvládnete. U nás najdete například:

Toužili jste si vždycky vyzkoušet makronky? Naučíme vás i dokonalý griliáš

Nepečené dezerty a zmrzlina 

Naopak nepečené dezerty patří mezi rychlovky, které zvládnete připravit i ve chvíli, vyžadují však čas na uležení v lednici. Nejsnadnější metodou je tzv. vrstvení. Všechno pěkně naskládat na sebe a šup s tím do ledničky.

Zapomenout nesmíme ani na zmrzlinu a zmrzlinové poháry. Při jejich přípravě určitě zapojte i děti. Výhodnou investicí je pak pořídit si formičky na nanuky. Zbytky dětských tvarohových dezertů, jogurtů a přezrálého ovoce pak hravě proměníte v božského nanuka, který potomstvo zcela jistě potěší. Tipů na domácí nanuky máme spoustu! 

Sladká jídla 

V neposlední řadě jsou tu sladká jídla, která si všichni spojujeme hlavně s bezstarostným dětstvím, maminkami a babičkami. I když se dnes sladká jídla nenosí tolik jako kdysi, určitě nechtějte své děti ochudit o buchtičky se šodó nebo plněné jahodové knedlíky. Pokud jinak nedáte, máme je dokonce i ve zdravější verzi

 


Celý popis