Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na dezerty a sladká jídla

Dezerty a sladká jídla bývají často spojena s něčím, co je třeba náležitě oslavit. S dorty slavíme narozeniny, svátky a výročí. Pocukrovaná bábovka bývá ozdobou svátečního nedělního prostřeného stolu. Sladká jídla vaříme často proto, že chceme sobě, svým blízkým nebo dětem udělat radost. Variant sladkých jídel je přitom v české kuchyni spousta! 

...

 

Moučníky 

Pečení moučníků je záležitost tradice. V rodinách se po generace předávají osvědčené klasické recepty. Někdy dokonce celé sešity a kuchařské knihy.

Dorty a zákusky 

Dorty jsou technicky poměrně náročná kuchařská disciplína. Kdo umí vařit, ještě nemusí zvládnout poskládat, naplnit a ozdobit několikapatrový dort. Obzvlášť třeba francouzská cukrařina proslavená vizuálně dokonalými zákusky, které se jí i očima, vyžaduje bezmála mistrovské umění. Ale nebojte se, u nás najdete u mnoha složitějších receptů i video návody, se kterými všechno hravě zvládnete. U nás najdete například:

Toužili jste si vždycky vyzkoušet makronky? Naučíme vás i dokonalý griliáš

Nepečené dezerty a zmrzlina 

Naopak nepečené dezerty patří mezi rychlovky, které zvládnete připravit i ve chvíli, vyžadují však čas na uležení v lednici. Nejsnadnější metodou je tzv. vrstvení. Všechno pěkně naskládat na sebe a šup s tím do ledničky.

Zapomenout nesmíme ani na zmrzlinu a zmrzlinové poháry. Při jejich přípravě určitě zapojte i děti. Výhodnou investicí je pak pořídit si formičky na nanuky. Zbytky dětských tvarohových dezertů, jogurtů a přezrálého ovoce pak hravě proměníte v božského nanuka, který potomstvo zcela jistě potěší. Tipů na domácí nanuky máme spoustu! 

Sladká jídla 

V neposlední řadě jsou tu sladká jídla, která si všichni spojujeme hlavně s bezstarostným dětstvím, maminkami a babičkami. I když se dnes sladká jídla nenosí tolik jako kdysi, určitě nechtějte své děti ochudit o buchtičky se šodó nebo plněné jahodové knedlíky. Pokud jinak nedáte, máme je dokonce i ve zdravější verzi

 


Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč