0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Čokoládová buchta se švestkami

Čokoládová buchta se švestkami

Zatím nehodnoceno
Do 10 minut 12 kousků

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 2018 kcal
Bílkoviny 58 g
Sacharidy 262 g
Tuky 78 g
Vláknina 55 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Další recept z rodu ‚vždycky se povede‘! Těsto je mimořádně přizpůsobivé – místo rýžového nebo sójového mléka můžete použít jablečný mošt; kakao, čokoládu i švestky lze zase nahradit kousky jablek, rozinkami a skořicí. A péct se dá v jakékoli formě. Co víc si přát?

Suroviny

mouka špaldová celozrnná hladká 200 g
hladká, plus trocha krupice na vysypání formy
1 PL
vinný kamen
sůl špetka
mořská
kakao 3 PL
Fair Trade nebo 2 lžíce karobu (svatojánský chléb v bio prodejnách)
tmavá čokoláda 100 g
fair trade, nasekaná
sušené švestky 100 g
nesířené
sezamový olej 0.25
nebo slunečnicový olej lisovaný za studena + trochu na vymazání formy
javorový sirup 0.25
mléko 1
rýžové či sójové
1. Troubu předehřejte na 160 ˚C, horkovzdušnou na 140 ˚C. V míse smíchejte všechny suché přísady. Švestky pokrájejte a přidejte k moučné směsi.

2. Olej rozmixujte s javorovým sirupem a mlékem. Postupně přilévejte k moučné směsi, abyste získali husté, ale tekuté těsto. Formu nebo formičky vymažte olejem a vysypte moukou.

3. Vlijte těsto a pečte půl hodiny; pak vyzkoušejte vpichem špejle, jestli je už propečené.

Kámen do pečiva
Vinný kámen vzniká vysrážením během kvašení a zrání vína a má vynikající kypřicí účinky. Na rozdíl od prášku do pečiva neobsahuje fosfáty.

Komentáře

Anonym

Přátelé, opravdu je nutné suroviny vyhraňovat tak, aby nebyly mimo větší města k sehnání? Nutno podotknout, že výrobky Fair Trade jsou svým složením identické s výrobky bez tohoto označení a vliv na chuť nemají, pouze na složení. Je sice chvályhodné Fair Trade podporovat, ale je to stejné, jako byste do receptu napsali, že čokoláda MUSÍ být konkrétní značky... Ach jo...

Petra Drdlíková

Ají, tak především máme možnost volby, že. Apetit upozorňuje na fair trade a podporuje ho, což je jedině dobře. A snad je logický, že není třeba dávat pouze fair trade, pokud chceš, použij cokoli se ztuženým tukem a haldou éček, nebo co je Ti libo. A že je fair trade k sehnání pouze ve větších městech? Pokud ano, máme internet. Máme možnost se rozhodnout, co podpoříme, jak jsem psala. Je to sice starší příspěvek, ale bez reakce, tak jsem za sebe jednu přidala.

Obchod Apetit