Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

4 nej nápady, jak využít zbylou kávu

Kdo řekl, že vše dobré z kávy končí vypitím horkého šálku, ten se šeredně zmýlil. I studená káva z rána nebo použitý lógr se dá zužitkovat – na těle, v receptech nebo při zahradničení.
22. 8. 2014 | Autor: Nikita Rybová

Nová příchuť chilli

Při vaření chilli con carne (recept najdete tady) přilejte ke směsi během dušení trochu zbylé kávy. Ta dodá receptu krásnou vůni, tmavší barvu a zajímavou příchuť. Nebojte se experimentovat. Jen si vzpomeňte na film Čokoláda.

Mražené kostičky

Zbylou kávu bez mléka můžete i zamrazit. Kostičky se pak hodí do ledové kávy nebo do latté. Můžete je i rozdrtit v mixéru, a připravit si tak domácí frappé.

Kávový peeling

Nevyhazujte ani použitou mletou kávu. Zbylý lógr totiž funguje jako přírodní tělový a pleťový peeling úplně báječně. Smíchejte ho s olivovým olejem a natírejte hlavně na problematická místa – nejlépe tam, kde se vám objevuje celulitida. S lógrem si můžete namíchat i pleťovou masku, stačí jen přidat med, mléko a hořké kakao do lepivé, ale stále tekuté konzistence. Masku nanášejte maximálně jednou za 14 dní.

Hnojivo

Zbylá káva je perfektní pro všechny rostliny, které z času na čas potřebují víc kyselin. Třeba rajčata nebo růže. Zbylý lógr vyhazujte zásadně do kompostu. Káva je totiž báječné hnojivo a její vůně sníží pach hnijících rostlin.

Tip redakce: Dostali jste chuť na kávu? Vyzkoušejte novinku tohoto léta – Yoghurt Frappuccino s příchutí Red Berry nebo Banana, kterou na náš trh uvedl řetězec Starbucks.

 

Související

4 osvědčené způsoby, jak si doma připravit skvělou kávu

Chtěli byste si po náročném dni dopřát šálek silné kávy, jejíž podmanivá chuť by vás zase postavila na nohy? Existuje...
REKLAMA

Přidat komentář