Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Vína, která chutnají na podzim

Sommeliér Tomáš Brůha nám prozradil, která vína sluší podzimu. Držte se jeho rad, a víno, které si pořídíte, bude stát za to.
22. 9. 2014 | Autor: Nikita Rybová

Záleží na počasí

Na podzim můžete pít v podstatě stejná vína jako ve zbývajících ročních obdobích. Vhodné je řídit se počasím. „Všeobecně se říká, že čím chladnější počasí je, tím více inklinujeme k pití červených vín,“ vysvětluje Tomáš Brůha, sommeliér Vína Mikulov Sommelier Club. Díky pokojové teplotě, ve které se červená vína podávají, máme při jejich konzumaci hřejivější pocit než u vychlazených bílých vín. Pokud vás poslední teplé dny babího léta nalákají ke grilování, doporučuje sommeliér pít vína růžová – a to jak k rybám, tak i poněkud atypicky k červenému masu.

Záleží na úpravě

Podzim září žlutými a oranžovými odstíny. Neodmyslitelně k němu patří také dýně, a to nejen jako dekorace. K jídlům z dýní pijte bílé víno. Vedle nešlápnete s odrůdami ryzlink vlašský nebo müller thurgau. Vybíráte-li víno k oblíbené krémové polévce zjemněné smetanou, doporučuje Tomáš Brůha burgundské odrůdy – chardonnay, rulandské bílé nebo rulandské šedé. „I víno růžové může vytvořit zajímavou kombinaci, především barevnou,“ doplňuje sommeliér. 

Tip na víkend: Mělnické vinobraní

Kde víno ochutnat? Na podzim se pořádá nespočet vinobraní, degustací nebo vinných festivalů. Jedním z nich je Mělnické vinobraní, které se koná již tento víkend! Ochutnejte na něm vína, která k podzimu prostě patří. Zahájení proběhne v pátek ve 14 hodin v historickém centru Mělníka, kde mj. zahrají Mňága a Žďorp nebo Adam Mišík. Část festivalu bude po celý víkend přístupná zdarma, místa s hudebním vystoupením budou zpoplatněna. Kromě stánků s víny malých i velkých českých vinařství bude připraven bohatý program pro děti – divadelní představení, zpívánky nebo tematické dětské dílny. Více info zde. 

 

Přidat komentář