0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Gastro akce plné skvělého jídla, na které se můžete vydat v květnu

Festival
ZDROJ: Michelie Dot/Unsplash
sdílet:

V květnu začíná teprve to pravé jaro, které máme spojené s jídlem. Ať už v podobě prvních pikniků, zahradního grilování nebo letních kulinářských festivalů. Připravili jsme pro vás nejzajímavější tipy na květnové akce plné jídla, kterými se můžete rozehřát spolu s námi před červnovým Apetit piknikem. 

Jedlé rostliny ve městě 

Přírodovědkyně, autorka kuchařky Kytky k jídlu a bloggerka Jana Vlková pořádá 10. května 2022 zážitkový kurz, v němž zúčastněné provede Prahou a ukáže, kde všude najít rostliny vhodné ke konzumaci. Kurz trvá dvě hodiny a koná se za každého počasí. Na začátku kurzu se můžete těšit uvítací přípitek nebo degustaci květinových delikates.

 • Start je v 17:15 v ulici Na rybářce v pražském Suchdole.
Louka
ZDROJ: Kristine Cinate/Unsplash

 

Večer s vůní lanýžů 

Součástí programu 29. Ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha je již tradičně speciální sekce Culinary Cinema, která propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem.

 • Exkluzivní filmově kulinární večer 3.5.2022 naservíruje dokumentární film Truffle Hunters o sběru a kultuře lanýžů. Komentovanou večeří provede již tradičně moderátorka Jolana Voldánová.
 • Po projekci v kině Cinema City Slovanský dům se bude podávat tematická večeře v Restauraci Obecní dům. Autorem delikátního čtyřchodového menu je šéfkuchař Marek Fichtner.
Truffle Hunter
ZDROJ: Febiofest


Chřestové slavnosti v Čapkově vile

Chřestová sezóna byla sice zahájena už v dubnu, ale pokud jste žádné slavnosti nestihli, máte nyní příležitost vše napravit.

 • V krásném prostředí Českého ráje bude 6. května od 15:00 hodin pro fanoušky chřestu připravený program a speciální menu. V ceně je i přespání v prvorepublikové Čapkově vile.
 • Těšit se můžete na pětichodové menu, v němž hraje chřest hlavní roli. Dokonce i v dezertu!
Chřest
ZDROJ: Inge Poelman/Unsplash

 

Cukrářské slavnosti v Kutné Hoře 

Výlet do Kutné Hory můžete 7. května od 10:00 do 18:00 hodin spojit s procházkou po ochutnávkové stezce, která vede historickým centrem. Chuťové pohárky potěšíte sladkými specialitami od místních pekařů, cukrářů a výrobců čokolády. Jarní atmosféru budete nasávat s doprovodným programem, který zahrnuje i sadu otázek, na něž seženete odpovědi právě u stánků.

 • Akce probíhá v historickém centru: v okolí Palackého náměstí a v Barborské ulici. U Hrádku (Barborská 28) bude k dispozici informační stánek akce, kde budou k dispozici mapky s vyznačenými cukrárnami, nabídkou specialit, dalších menu jednotlivých restaurací a informace o doprovodném programu.
Kutná Hora
ZDROJ: Alice Denysenko/Unsplash

 

Náplavka opět ožívá jídlem 

Kvůli covidovým opatřením pražská náplavka několik měsíců zela prázdnotou, nyní se na ní vrací konečně život a s ním i tradiční trhy.

 • Každý květnový pátek od 8 do 20 hodin můžete ochutnat lokální farmářské speciality.
 • Milovníci rostlinné stravy dají spíše přednost festivalu Veggie Náplavka, kde 1. 5. ochutnáte nejrůznější veganské speciality a dozvíte se něco víc o českých i zahraničních projektech chránících naši planetu.
Náplavka
ZDROJ: Fernardo Lavin/Unsplash

 

Japonsko včera a dnes

Dveře do japonských domovů vám otevře 2. 5. 2022 v 16:00 hodin druhá beseda z cyklu o Zemi vycházejícího slunce. Moderátorka Eva Kaiserová si bude povídat s hercem a japanologem Martinem Vačkářem o soukromém životě Japonců. V rámci návštěvy japonského bytu budete mít možnost nahlédnout i do kuchyně, kde se dozvíte, jak rozmanitou mají Japonci gastronomii.

 • Besedu pořádá organizace Fresh senior v Kulturním centru Vozovna (Praha 3, Žižkov) a vstupné je zdarma.  

Příště se podíváme na akce, které nás čekají v červnu. Přesněji řečeno na akci, protože budeme mít plné ruce práce s připravováním Apetit pikniku, na který se můžete těšit už 18. června v pražském parku Grébovka.

Související články

Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
 • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...
Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník
 • Suroviny

Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník

Sezóna jedlých kaštanů právě vrcholí. Pokud si chcete pochutnat na těch skutečně čerstvých, vyrazte pro ně co nejdříve do obchodu, nebo ještě lépe do "kaštanek". Jestli si s nimi nevíte rady, přinášíme několik tipů jak je skladovat i...
Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
 • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
 • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč