0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Gastro akce plné skvělého jídla, na které se můžete vydat v květnu

Festival
ZDROJ: Michelie Dot/Unsplash
sdílet:

V květnu začíná teprve to pravé jaro, které máme spojené s jídlem. Ať už v podobě prvních pikniků, zahradního grilování nebo letních kulinářských festivalů. Připravili jsme pro vás nejzajímavější tipy na květnové akce plné jídla, kterými se můžete rozehřát spolu s námi před červnovým Apetit piknikem. 

Jedlé rostliny ve městě 

Přírodovědkyně, autorka kuchařky Kytky k jídlu a bloggerka Jana Vlková pořádá 10. května 2022 zážitkový kurz, v němž zúčastněné provede Prahou a ukáže, kde všude najít rostliny vhodné ke konzumaci. Kurz trvá dvě hodiny a koná se za každého počasí. Na začátku kurzu se můžete těšit uvítací přípitek nebo degustaci květinových delikates.

 • Start je v 17:15 v ulici Na rybářce v pražském Suchdole.
Louka
ZDROJ: Kristine Cinate/Unsplash

 

Večer s vůní lanýžů 

Součástí programu 29. Ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha je již tradičně speciální sekce Culinary Cinema, která propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem.

 • Exkluzivní filmově kulinární večer 3.5.2022 naservíruje dokumentární film Truffle Hunters o sběru a kultuře lanýžů. Komentovanou večeří provede již tradičně moderátorka Jolana Voldánová.
 • Po projekci v kině Cinema City Slovanský dům se bude podávat tematická večeře v Restauraci Obecní dům. Autorem delikátního čtyřchodového menu je šéfkuchař Marek Fichtner.
Truffle Hunter
ZDROJ: Febiofest


Chřestové slavnosti v Čapkově vile

Chřestová sezóna byla sice zahájena už v dubnu, ale pokud jste žádné slavnosti nestihli, máte nyní příležitost vše napravit.

 • V krásném prostředí Českého ráje bude 6. května od 15:00 hodin pro fanoušky chřestu připravený program a speciální menu. V ceně je i přespání v prvorepublikové Čapkově vile.
 • Těšit se můžete na pětichodové menu, v němž hraje chřest hlavní roli. Dokonce i v dezertu!
Chřest
ZDROJ: Inge Poelman/Unsplash

 

Cukrářské slavnosti v Kutné Hoře 

Výlet do Kutné Hory můžete 7. května od 10:00 do 18:00 hodin spojit s procházkou po ochutnávkové stezce, která vede historickým centrem. Chuťové pohárky potěšíte sladkými specialitami od místních pekařů, cukrářů a výrobců čokolády. Jarní atmosféru budete nasávat s doprovodným programem, který zahrnuje i sadu otázek, na něž seženete odpovědi právě u stánků.

 • Akce probíhá v historickém centru: v okolí Palackého náměstí a v Barborské ulici. U Hrádku (Barborská 28) bude k dispozici informační stánek akce, kde budou k dispozici mapky s vyznačenými cukrárnami, nabídkou specialit, dalších menu jednotlivých restaurací a informace o doprovodném programu.
Kutná Hora
ZDROJ: Alice Denysenko/Unsplash

 

Náplavka opět ožívá jídlem 

Kvůli covidovým opatřením pražská náplavka několik měsíců zela prázdnotou, nyní se na ní vrací konečně život a s ním i tradiční trhy.

 • Každý květnový pátek od 8 do 20 hodin můžete ochutnat lokální farmářské speciality.
 • Milovníci rostlinné stravy dají spíše přednost festivalu Veggie Náplavka, kde 1. 5. ochutnáte nejrůznější veganské speciality a dozvíte se něco víc o českých i zahraničních projektech chránících naši planetu.
Náplavka
ZDROJ: Fernardo Lavin/Unsplash

 

Japonsko včera a dnes

Dveře do japonských domovů vám otevře 2. 5. 2022 v 16:00 hodin druhá beseda z cyklu o Zemi vycházejícího slunce. Moderátorka Eva Kaiserová si bude povídat s hercem a japanologem Martinem Vačkářem o soukromém životě Japonců. V rámci návštěvy japonského bytu budete mít možnost nahlédnout i do kuchyně, kde se dozvíte, jak rozmanitou mají Japonci gastronomii.

 • Besedu pořádá organizace Fresh senior v Kulturním centru Vozovna (Praha 3, Žižkov) a vstupné je zdarma.  

Příště se podíváme na akce, které nás čekají v červnu. Přesněji řečeno na akci, protože budeme mít plné ruce práce s připravováním Apetit pikniku, na který se můžete těšit už 18. června v pražském parku Grébovka.

Související články

Nevšední Culinary Cinema již pošesté!
 • Zajímavosti

Nevšední Culinary Cinema již pošesté!

Již pošesté se na Mezinárodním filmovém festivalu Praha – Febiofest představil originální koncept Culinary Cinema, jenž propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinárním zážitkem. Redakce časopisu Apetit nemohla na takto...
Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
 • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
 • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...
Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř
 • Poradna

Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř

Šťávy a omáčky často zůstanou na talíři jen proto, že není jak dostat do pusy a neporušit hned několik zásad správného stolování. Taková nesnáz ovšem Italy nezastaví. Vezmou kousek bílého pečiva a talíř jím vytřou do sucha. Tento zvyk je...
6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party
 • Jak na to

6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Spřádáte plány na následující víkend? Co takhle svolat rodinu či kamarády a uspořádat nezapomenutelnou grilovací party? Chuť domácích burgerů, šťavnatých steaků nebo grilované zeleniny zaručí, že se všichni zúčastnění budou olizovat až za...
Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět
 • Zdraví a výživa

Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět

Potraviny s označením keto a stejnojmenná dieta jsou momentálně velkým hitem a valí se na nás ze všech stran. Keto propaguje celá řada celebrit a influencerů jakožto rychlý a spolehlivý způsob, jak docílit vysněné figury. Seznamte se s...

Obchod Apetit