Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jak nakupovat uzené

S našimi triky už při nákupu kouřem vonícího masa nezaváháte.
16. 2. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Správně se má maso před uzením nasolit, nechat několik dnů až týdnů zrát a pak pomalu správně vyudit. V dnešní době honby za nízkou cenou to však takhle málokterý výrobce dělá.

Řeznické počty


Výše popsaným postupem vám ze 100 kg čerstvého masa nakonec zůstane zhruba 80 kg prvotřídního voňavého a chutného uzeného. Anonymní levné uzené ze supermarketu bylo většinou nejdřív propícháno stovkami jehliček a nastříkáno vodou se solí, bílkovinou, stabilizátory a dalšími přídatnými látkami. Pak vjelo do masírky (tumbleru), kde se látka dále zapracovala do masa. Pokračovalo do udírny s tzv. tekutým kouřem, jakousi mlhovinou z kouře a vody, aby snad nedejbože neztratilo na váze. Takhle ze 100 kg čerstvého vznikne asi 180 kg uzeného masa.

 

Můj řezník


Záleží-li vám tedy na kvalitě toho, co jíte, měli byste mít svého osvědčeného řezníka. Poradí vám, jaké maso k čemu zvolit. Měl by se také zaručit za kvalitu masa, které prodává. Kvalitní uzené maso dodá svou neopakovatelnou chuť a vůni každému pokrmu. Vyzkoušejte ho – pro začátek ho třeba rozkrájejte do šťávy při pečení kuřete.

Poznejte lépe jednotlivé druhy uzeného masa a projděte si náš přehled.

 

 

 

Vyšlo v časopise Apetit.

 

 

 

 

 

Přidat komentář