Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Na víkend: rebarborová zavařenina

Na víkend: rebarborová zavařenina

Proměňte pár řapíků rebarbory a jablka v báječně nakyslý džem.
25. 5. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Rebarboru milujeme nasladko, v koláčích, knedlících či džemech. Dejte si ji také a uvařte rebarborový džem. Zimy se možná nedočká, určitě si však pochutnáte!

Rebarborový džem


1,2 kg očištěných řapíků rebarbory
a 400 g jablek zbavených slupky nakrájejte na kostky. Vložte do kastrolu a podlijte cca 100 ml vody a šťávou z jednoho citronu. Přisypte 400 g krystalového cukru (může být řepný i třtinový). Přidejte jeden vanilkový lusk (semínka vyškrábněte) a vařte tak dlouho, až se jablka a rebarbora začnou rozpadat. Pak je rozšťouchejte a vařte do zhoustnutí. Na závěr podle chuti přidejte citronovou šťávu nebo cukr. Hotovým džemem ihned plňte připravené sklenice (předem vymyté a vysušené), pevně zavíčkujte a otočte dnem vzhůru, aby se víčka pod tlakem přichytila. Nechte zcela vychladnout.  

Jak použít


Rebarborový džem roztírejte na palačinky, polévejte s ním jogurt či ovesnou kaši, dochuťte s ním panna cottu či zmrzlinu. Nebo připravte vrstvený pohár z mascarpone, rebarborové zavařeniny a mátového cukru (viz Něco navíc). Možná se vám ale stane, že ji stejně jako my nenasytně vyjíte rovnou ze skleničky, a na pohár už vám nezbude ani lžička.

Něco navíc:
Mátový cukr připravíte jednoduše z hnědého cukru a lístků čerstvé máty, které společně podrtíte paličkou v hmoždíři.

Připravila Jana Kopřivová
REKLAMA

Přidat komentář