Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Na balkoně raději negrilujte

Na balkoně raději negrilujte

Grilování máme nejčastěji spojené se zahradou nebo chalupou. Lze ale grilovat také na balkoně bytu?
1. 8. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Ačkoli zákon grilování na balkoně nezakazuje, žádný hasič vám ho nedoporučí. Obzvlášť pokud bydlíte v bytovém domě, který byl nově zateplený. Hrozí riziko, že se oheň dostane mezi panel a izolaci a rozšíří se z vašeho balkonu i k sousedům. Poškodit tak může celý byt, nebo dokonce velkou část domu.

Pokud však i přes toto riziko chcete na balkoně či terase svého bytu grilovat, raději si ověřte, zda to nezakazuje domovní řád. Nejen kvůli riziku vznícení, ale také abyste kouřem neobtěžovali sousedy.  A především mějte na paměti, že nic mastného neuhasíte vodou. Když hořící tuk pokropíte vodou, rozptýlíte ho na ještě větší plochu, a oheň bude o to větší. Nejlepší je zamezit přístupu vzduchu. Hořící maso rychle odstraňte z ohně a přiklopte například hlubokým talířem.

Pohodové grilování si vychutnáte s dobrým alkoholem. V létě příjemně osvěží whisky na ledu. V soutěži na gril.apetitonline.cz dnes můžete vyhrát jemnou irskou whiskey Jameson. V balíčku k ní dostanete také stylovou zelenou bekovku a brýle.

Přidat komentář