Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Otázka & odpověď: nákup vajec

Otázka & odpověď: nákup vajec

Jak koupit nejlepší vejce?
13. 3. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Vejce kupujte pouze tam, kde bez problémů zjistíte jejich původ. Nestyďte se prodejce zeptat, on svůj produkt přece zná nejlépe. I tady platí staré známé ‚Důvěřuj, ale prověřuj.‘ Po zkušenostech, které máme, musíme upozornit, že se nevyplatí spoléhat jen na slovo prodejce. Raději si vejce prohlédněte a prostudujte kód na skořápce. Podle první číslice poznáte, jak slepice žila. 0 značí biochov, 1 volný výběh, 2 halový chov na podestýlce a 3 klecový chov. Následuje kód země (česká vejce mají CZ) a číslo chovu. Čím nižší je první číslo na skořápce, tím lépe by se měla mít slepice, která ho snesla.

Jak poznat čerstvé vejce


Při nákupu určuje čerstvost datum produkce, doma už máte více možností. Čerstvé vejce působí těžším dojmem, když ho vezmete do ruky, ale na rozdíl od vejce vařeného natvrdo nemá pevné těžiště. Pokud chcete mít, co se čerstvosti týká, větší jistotu, ponořte vejce do vody – čerstvá jdou pěkně ke dnu. Čím čerstvější vejce, tím méně tekutý má bílek. Vejce, u nichž si nejste jisti stářím, rozbíjejte vždy po jednom do zvláštní nádoby.

Související

Vejce do skla

Nejoblíbenější Masarykova snídaně

Vejce naměkko s toustíky

Když se povede, je prostě dokonalé!

Vejce v bramboráku

Sytá snídaně, pikantní oběd nebo vynikající večeře!

Vejce v housce

Naše čtenářka Kristýna, která nám poslala tento recept, žije ve Švýcarsku, kde jsou k dostání minichlebíky. V českých...

Vejce v listovém košíku

Vejce nabízí spoustu možností. Tentokrát ho zapečte s litovým těstem, karamelizovanou cibulí a slaninou.

Vejce z kokotky

Zapékaná vejce se smetanou a lanýžovým olejem.

Přidat komentář