5 nejlepších pomocníků na gril

gril
ZDROJ: Vincent Keiman/Unsplash
sdílet:
Bez čeho se opékání pod širým nebem neobejde?

Základ pro grilování tvoří kvalitní gril a dřevěné uhlí nebo brikety (pokud ovšem negrilujete na plynovém grilu nebo jídlo neopékáte na lávovém kameni). Vybrali jsme pro vás pět našich nejoblíbenějších pomocníků, bez kterých se při grilování neobejdeme. Kromě následující pětice je dobré mít po ruce také zásobu papírových ubrousků či utěrek a především spoustu talířů, misek, skleniček a příborů.
 

1. Kleště na otáčení masa


Zapomeňte na vidličku. I jediné píchnutí vás připraví o spoustu šťávy, a maso bude sušší a tužší. S kleštěmi snadno otočíte nejen maso, ale také zeleninu, sýr či pečivo.

 

 

2. Mašlovačka


Jako stvořená na potírání grilovaných dobrot marinádou. Lepší než klasické pírko je silikonová mašlovačka, která nechytá pachy a snadno se myje. Nepouští štětinky a hned tak se neopotřebuje.

 

 

 

 

3. Alobal


Po grilování do něj zabalte maso, aby se rozleželo a šťáva se rovnoměrně rozmístila od středu do stran. Alobal se také hodí na zabalení balíčků se směsí zeleniny a masa. Hliník dobře vede teplo, a tak je výborný také na pečení ryb. Filet pstruha nebo candáta položte na zeleninu, přidejte bylinky, sůl, pepř, olivový olej, kousek másla a citronovou šťávu. Vše dobře uzavřete do alobalu a grilujte.

 

 

 

 

4. Dřevěné špejle


Oblíbené špízy bez nich nepřipravíte. Maso napíchané na špejli se lépe jí a nepropadne mřížkou do žhavých uhlíků. Oproti kovovým jehlám mají dřevěné špejle tu výhodu, že je zkrátíte na takovou délku, jakou potřebujete. Aby nezačaly během grilování hořet, stačí je předem namočit do vody.

 

 

 

 

5. Chňapka


Jak jinak si nespálit ruce při manipulaci s horkými předměty? Vybírat můžete z látkové klasiky i silikonové novinky, která je snadno omyvatelná.

Úklid po grilování vám usnadní pomocníci na čištění. Účinné čisticí prostředky značky Cif můžete dnes získat na gril.apetitonline.cz.

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit