0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 věcí, které jste (ne)věděli o přípravě suši

5 věcí, které jste (ne)věděli o přípravě suši
sdílet:

Čím vás může japonské tradiční jídlo překvapit?

  1. Nejdůležitější na suši je dobře uvařená a ochucená rýže. Musí zůstat kyprá a nadýchaná. Nesmí v ní chybět ocet, který ji dochucuje a konzervuje.
  2. Suši má mít velikost jednoho sousta. Všechny ingredience musejí být v souladu a správném poměru, jinak chuť jedné přebije druhou.
  3. Pokud jsou ingredience v suši různě poskládané, vynikne jejich různá chuť. Maki je výrazné řasou, nigiri rybou a obrácené maki zase rýží.
  4. V suši nemusí být vždy ryba. Naopak nemáte-li možnost koupit kvalitní surovinu, raději použijte dostupnější zeleninu, jako jsou okurka či avokádo. Před úskalími nákupu čerstvých ryb varuje i japonský šéfkuchař Yuki Omaki ze Sushiqueen.cz. „Nejlepší je koupit rybu celou, protože tak člověk dobře pozná kvalitu. Když ale dělám suši pro pár lidí a nechci kupovat celého lososa, často sjezdím celou Prahu, než najdu kvalitní a správně naporcované maso,“ popisuje sušimistr.
  5. V Japonsku se do suši často přidává i salám, párky nebo ‚krabí‘ tyčinky, které známe i u nás. S takovými kombinacemi se samozřejmě setkáte spíše v pouličních fastfoodových krámcích než ve vyhlášených suši barech.

Filmový tip: Chcete se dozvědět více o autentickém japonském suši baru a životě sušimistrů? Pusťte si Jiro Dreams of Sushi – film o muži, který se přípravě suši věnuje již více než sedmdesát let a pro něhož se stalo celým jeho životem. 

Související články

Jak uvařit dokonalou rýži na suši
  • Tipy a triky

Jak uvařit dokonalou rýži na suši

Nejlepší rýži uvaříte v rýžovaru. Pokud výrobě suši propadnete, vyplatí se pořídit si ho. Pro začátek se při přípravě rýže na suši řiďte naším návodem....
Autor: jana.koprivova

Comments

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit