0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dejte to k ledu aneb Jak správně vychladit nápoje na party

koktej s ledem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Správně vychlazený nápoj je základem úspěch každého večírku. Jak na to, aby bylo vše perfektně připraveno na oslavy příchodu nového roku?

 • Led dejte mrazit den předem. Efektní led si vyrobíte, když do tvořítek spolu s vodou vložíte chemicky neošetřené okvětní lístky růží, květy sedmikrásek, lístky máty, meduňky či kousky ovoce. Pokud potřebujete efektně chladit sekt a bílé víno, kupte pytel ledu.
   
 • Přísady do koktejlů by se měly chladit v lednici alespoň osm hodin.
   
 • Sekt by se neměl šokově chladit v mrazáku – je lepší ho umístit do chladničky den předem nebo vychladit v kyblíku s vodou a ledem. Optimální teplota je 6–7 °C.
   
 • Červené víno rozhodně nepodávejte při pokojové teplotě. Běžné červené, které je dva tři roky staré, chutná nejlépe při 17 °C; mladá vína asi o 2 °C méně; archivní o 1–2 °C více. Otevřete ho alespoň hodinu před podáváním, aby mohlo dýchat. Ideální je přelít ho do dekantační karafy.
   
 • Pivo se vám nejspíš nevejde do chladničky. V zimě ho dejte na balkon, v teplejších měsících do vědra s ledem. Při velké spotřebě kupte samochladicí  sud.
   

Nejlepší rádce, který pomůže s přípravou jakéhokoli večírku? Kuchařka Party!

Další tipy a recepty na slavnostní nápoje najdete v kuchařce Party. Šestá z řady kuchařek z Edice Apetit vám nabídne přes sto receptů na přípravu party pohoštění. V rukou redaktorek Apetitu vznikla kuchařka plná zajímavých receptů na jednohubky, dipy, chlebíčky, utopence, řízečky, pečená žebra, tataráky, poháry, drinky a dětské dorty. Díky kuchařce Party se můžete i vy stát nejlepšími hostiteli na světě.

Přípravou party pohoštění navíc nemusíte strávit půl dne. Máme pro vás recepty na pohoštění s wow efektem, u něhož nikdo z hostů nepozná, jak málo času jste v kuchyni strávili. Kuchařku Party si prostě užijete! Koupíte ji v našem on-line obchodě obchod.apetitonline.cz. K dostání je i digitální verze kuchařky.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
 • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč