Klasik ví, že ze sedmého schodu chutná nejlépe. Pokud se neřadíte ke šťastným majitelům studeného sklepa, můžete pivo vychladit i jinak.
Pokud si dáte jedno dvě piva večer, vystačíte si s obyčejnou chladničkou. Výhodou je regulace teploty a rychlé vychlazení. Při větších objemech však budete muset najít jiné řešení, protože všechno pivo se vám do jedné lednice nevejde.
- V zimě můžete pivo chladit na balkoně, horké sluneční paprsky vás však o tuto možnost v létě připraví.
- Pro grilovací party je tak jednoduchým řešením velký kbelík nebo dětská vanička s ledem. Postavte je do stínu, na nejchladnější místo, abyste zabránili rychlému tání ledu. Pivo tak zůstane dlouho chladné a osvěžující.
- Při opravdu velké spotřebě se vám vyplatí koupit samochladící sud, který nabízejí někteří větší výrobci zlatavého moku.
Jaké jsou další způsoby chlazení?
Někdy je třeba přistoupit k alternativám, byť jsou trochu ‚punk‘.
- Využít můžete potoka, studánky, studny, řeky nebo rybníka. Lahve nebo plechovky uložte do igelitové tašky nebo síťovky a zatižte pod vodou nebo zavěste.
- Trochu rizikovým ale účinným způsobem je uložení piva do mrazničky. Je však třeba na pivo myslet a nechat ho tam maximálně než 10–15 minut. Roztrhané lahve a plechovky spolu s rozlitým zmrzlým pivem uklízet nechcete.
Zdroj informací: Apetit