0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Májové dezerty z lásky

chia puddink s ovocem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Na prvního máje se polibte pod rozkvetlou třešní a kromě sladkého polibku si dejte i báječné májové dezerty. Z lásky i pro potěšení. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

Drobné zákusky

Nemusíte být mistr cukrář, abyste připravili krásné dezerty. Z našich receptů jsme pro vás vybrali takové, které připravíte snadno i bez větších zkušeností s pečením. Sladkosti ozdobte marcipánem, jarními kvítky a drobným ovocem. Přidat můžete i vlastnoručně psanou kartičku se zamilovaným vzkazem.

Skvostné dorty

Pokud si troufáte na dort, vyzkoušejte křehkou pavlovu s borůvkami a ostružinami. Voní po růžích a plní se šlehanou smetanou. Nemusíte proto mít obavy, že se vám srazí krém. Když dáváte přednost klasice, vyzkoušejte jednoduchý máslový dort. Má krásně vláčný korpus. Ozdobte ho citronovou polevou a drobnými květy. První májový den bude nezapomenutelný!

4× recept na dezert z lásky:

2× recept na májový dort:

Připravila Jana Kopřivová

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit