Na víkend: bezlepkové cukroví

sdílet:
Bez cukroví by Vánoce prostě nebyly ono. Poradíme vám, jak ho upéct, aby si pochutnali i ti, kteří drží bezlepkovou dietu.

Dělte potraviny i kuchyňské náčiní


Stejně jako máte jiné prkénko na zeleninu a jiné na maso, měli byste mít i rozdílné pomůcky na jídla s lepkem a bez lepku. Připravené bezlepkové cukroví pak skladujte ve zvláštní krabici odděleně od sladkostí s lepkem, jinak bude vaše snažení zbytečné.

Nehřešte


Bezlepková dieta má svá pravidla, v hlídání přítomnosti lepku v jídle byste neměli polevit. Prohřešky se nemusejí projevit hned, ale tělo je sčítá a jednou vám je spočítá, třeba ve formě jiné přidružené nemoci.

Mějte trpělivost


Bezlepkové těsto má svá specifika – hůř drží pohromadě, hodně se trhá a potřebuje čas. Před pečením ho proto nechte klidně dva dny uležet v chladu, aby se suroviny spojily. Bude se vám s ním lépe pracovat.

Pozor, křehké!


Bezlepkové cukroví je křehčí a více se láme. Po upečení ho proto nechte na plechu zcela vychladnout a teprve potom ho sundávejte. Práci vám usnadní také pečicí papír. Pokud se vám upečené cukroví i přes veškerou snahu drolí, máme pro vás jednoduchou radu: drobky promíchejte s kakaem, mletými ořechy, rozpuštěným máslem a rumem. Z kompaktní hmoty vytvarujte kuličky, obalte je v kokosu nebo oříšcích, a máte další druh cukroví bez lepku!

UPEČTE SI BEZ LEPKU

Něco navíc


Na pečení vánočního cukroví se vám budou hodit silikonové formy. Těsto se v nich nepřipaluje a lze ho snadno vyklopit. Můžete do nich také odlévat čokoládové figurky. V Apetit Shopu koupíte sadu tří silikonových forem s vánoční tematikou za 149 Kč. Přibalíme vám k nim také dárek – DVD se zábavným vařením Jamieho Olivera.

Fotogalerie: Bezlepkové linecké cukroví

Více
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit