0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Rychlé bezlepkové kaše ke snídani

Rychlé bezlepkové kaše ke snídani
sdílet:

Blížící se pošmourná podzimní rána můžete letos rozehřát vlažnou kaší ke snídani. Skvěle nastartuje organismus a dodá vám dostatek energie pro příjemný zbytek dne. Navíc se dá ozdobit i dochutit prakticky čímkoli máte rádi. Ráno není času nazbyt, přinášíme vám tedy několik typů, jak si výbornou a zdravou bezlepkovou kaši k snídani připravit do pár minut.

Není instantní jako instantní

Instantní hotové směsi kaší, které se běžně prodávají v mnoha příchutích, bývají plné cukru a éček a na dlouho nezasytí. Jinak to je však s instantními jednodruhovými kašemi, které přímo volají po vašem zpracování a dozdobení.

  • Kromě hlavní suroviny, ze které jsou vyrobeny, neobsahují nic navíc – žádné sušené ovoce, sladidla, přidaný cukr či přídatné látky.
  • Jejich příprava je jednoduchá. Přiveďte k varu vodu, mléko či rostlinnou alternativu, přidejte k němu sypkou směs a do 4 minut probublávání a stálého míchání máte hotovo.

Pojďme se podívat, jaké máte možnosti při přípravě zdravé instantní bezlepkové kaše a na kolik vás půl kila suroviny vyjde. 

Rýžová kaše

Mezi její výhody patří snadná příprava, neutrální chuť, která se dá kombinovat opravdu se vším a také fakt, že neobsahuje lepek. Rýžová instatní směs je buď výhradně z rýže, nebo s přidanou kukuřičnou krupicí.

  • K rýžové kaši se hodí jakékoli ovoce, ořechy, čokoláda či semínka. 500 g vás bude stát kolem 50 až 70 korun.

Pohanková kaše

Další bezlepkovou potravinou je pohanka. Vyrábí se z pohanky lámanky tzv. extruzí. Chutí pohanka přípomíná ořechy, je tedy dobré si ji připravit v probublávajícím mléku.

  • Ideální kombinace je s medem, javorovým sirupem a lesním ovocem. I zde se nemusíte bát přípravy na slano, třeba s čedarem, slaninou a vejcem. 500 g je k dostání od 60 korun.

Jáhlová kaše

Jáhly jsou snadno stravitelné, obsahují vitamín B1, B6, vápník, hořčík i železo. Vynikají svou přirozeně žlutou barvou.

  • Vyzkoušejte variantu s mlékem i s vodou, oboje vás jistě překvapí svou chutí. Slaná verze jáhlové kaše souzní s tepelně upravenou zeleninou, tofu či sýrem. Na 500 g si připravte alespoň 50 korun.

Kaštanová kaše

Poměrně neznámou bezlepkovou variantou je kaštanová kaše. Jejím základem bývá rýžová kaše. Kaštanová mouka, kterou je kaše dochucena, obsahuje vysoký podíl vlákniny a má přirozeně nasládlou chuť.

  • S mlékem a zralým jablkem či hruškou tvoří dokonalou kombinaci chutí. Cenově vychází nejdráž, 500 g pořídíte od 75 korun.

Pokud vám instatní kaše ve větším množství zbývají, nebojte se jimi zahustit polévky či omáčky, fungují jako lehké a zdravější alternativy pšeničné jíšky.

Související články

Autor: Hana Kovaříková

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč