0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Škola vaření: omáčky k masu

maso s omáčkou
ZDROJ: Unsplash.com
sdílet:

Naučte se s námi ty nejlepší omáčky!

Základní recept doplňte červeným vínem, křenem, hořčicí nebo povidly, a získáte pokaždé jiný omáčkový doprovod k pečenému masu nebo drůbeži.

DOKONALÝ ZÁKLAD

Nejlepší je, pokud můžete jako základ na omáčku použít šťávu vypečenou z masa nebo drůbeže. Omáčka tak získá skvělou chuť. Poradíme vám, jak na to:

  • Maso vyjměte z pekáče a uchovejte v chladu. Vypečenou šťávu vlijte do džbánku s deseti až dvanácti kostkami ledu a nechte ztuhnout tuk. Seberte jednu lžíci ztuhlého tuku a vraťte ji do pekáče postaveného na sporák na střední plamen. Zbývající tuk odstraňte, ale šťávu uchovejte.
  • Dolijte ji vývarem nebo vínem na půl litru. K tuku přidejte na pekáč dvě lžíce hladké mouky a opékejte ji pět až sedm minut dozlatova a do pískovitého vzhledu. Postupně vešlehejte směs s vypečenou šťávou a vařte ještě deset minut, do zhoustnutí.
  • Zelenina dodá šťávě chuť. Zkuste upéct drůbež nadívanou zeleninou. A hovězí, vepřovou, jehněčí nebo skopovou pečínku usaďte na zeleninové lůžko.
  • Pozor, ne všechny pekáče se hodí také k vaření na plotně nebo na plynu. Pokud máte nevhodný pekáč nebo nejste-li si jistí, zahustěte vypečenou šťávu raději v hluboké pánvi.

DALŠÍ NÁPADY

  • Zbylá omáčka je skvělá k domácím hranolkům. Když základní omáčku přelijete přes horké hranolky posypané kousky mozzarelly či strouhaným čedarem, získáte obdobu poutine, klasického kanadského jídla oblíbeného nejen v Quebecu.
  • Omáčky si také můžete vychutnat přelité přes některou z krémových zeleninových kaší.
  • Omáčka s červeným vínem se skvěle hodí také k masu pečenému pod pokličkou z bramborové kaše.

Vyberte si některý z našich pěti receptů na omáčku:

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč