Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zabijačka u vás doma

Zabijačka u vás doma
sdílet:

Nemusíte žít zrovna na venkově, abyste si užili celodenní mejdan. Zorganizujte vlastní zabijačkovou party s pokrmy, které snadno připravíte i v nejmenší panelákové kuchyňce.

Vybrali jsme pro vás recepty na jídla, která jsou spojena se zimními měsíci a zabijačkou. A tak na vašem stole nebude chybět ovar s vejmrdou, který je nejlepší zapíjet vychlazenou slivovičkou. Doma si můžete uvařit také černou zabijačkovou polévku. K pravé prdelačce si na zakousnutí upečte škvarkové šneky se zelím. 

Chybět nemůže ani zabijačkový guláš. Ten náš jsme dlouho dusili v troubě, takže je maso krásně šťavnaté a propečené, až se rozpadá. Na čerstvý chléb patří domácí škvarky s cibulkou a kyselou okurkou nebo domácí světlá tlačenka, která je prostě bezkonkurenční. Masové hody dobře doplní také krkovice se zelným salátem a nadýchané smažené kroucance obalované v cukru, máku a skořici. Dobrou chuť a na zdraví!

Náš tip: Pokud se vám celá zabijačka zdá jako pořádně velké sousto, klidně si připravte jen některá z jídel. Fungují i samostatně.

Recepty na zabijačku, kterou můžete uspořádat klidně v obýváku:

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín