Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Labužnické tipy na víkend

Labužnické tipy na víkend

Tento víkend si přijdou na své všichni ti, koho spojuje láska k čokoládě a kávě.
13. 4. 2012 | Autor: redakce Apetitu
  • Sladký život s čokoládou
Za sladkou čokoládou vyrazte tento víkend na Karlovarsko. Přímo v klášterním areálu v Ostrově právě probíhá výstava seznamující návštěvníky nejen s její historií a výrobou, ale i s prodejem a způsobem servírování této pochoutky. Návštěvníci si mohou prohlédnout oku lahodící čokoládové dorty, bonbony, historické formy na odlévání čokolády a další ukázky dobového nádobí. Jelikož se žádná výstava čokolády neobejde bez ochutnávky, je zde možnost nejen degustovat, ale i zakoupit pralinky z výrobny Koruna Pralines přímo z Ostrova na Karlovarsku. Více informací o probíhající výstavě najdete na www.dk-ostrov.cz.

  • Čokoládová pohádka v centru Prahy
Přímo v centru Prahy se pro milovníky této výtečné pochutiny otevřelo celé Muzeum čokolády Choco-Story. Zde se můžete ponořit do 2600 let dlouhé historie čokolády. Prohlédnout si unikátní sbírku historických obalů čokolády, dozvědět se dávnou historii kakaa a jeho cesty do Evropy nebo v předváděcím centru ochutnat čokoládové výrobky vyráběné přímo v muzeu. Otevřeno je denně, vždy od 10 do 19 hodin. Informace o vstupném a další zajímavosti najdete na www.choco-story-praha.cz.

  • Navštivte Coffee Museum
Tento víkend si na své přijdou i milovníci kávy, a to v Muzeu kávy v Praze. Expozice muzea se pyšní zajímavou sbírkou kuriózních, už dávno zapomenutých exponátů, jako jsou strojky pro přípravu kávy, pražení, mletí a servírování. Muzeum kávy najdete v Praze na Letné a otevřeno je denně od 11 do 18 hodin. Více informací najdete na www.coffeemuseum.cz.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář