Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Degustace, trhy, jarmark nebo zabijačka. Kam se na Mikuláše vydáte vy?

Degustace, trhy, jarmark nebo zabijačka. Kam se na Mikuláše vydáte vy?

Vánoční trhy milujeme pro jejich kouzelnou nostalgii. Kromě tradičních jarmarků můžete na Mikuláše navštívit i jarmek opepřený valašskou kulturou nebo výživnou zabijačku na hradě Špilberk.
5. 12. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Mikulášská na Kampě u Karlova mostu


Historický Karlův most ožije předvánoční náladou 5. prosince v 17 hodin. Pořadatelé dětem rozsvítí stromeček, na který si každé z nich může pověsit ozdobu. Za hudebního doprovodu dětských sborů si tady můžete vychutnat svařák, trdelník a další klasické vánoční staročeské pochutiny. Více info najdete zde.

Valašský mikulášský jarmek


V sobotu 7. prosince se ve Valašských Kloboucích pořádá již 22. ročník mikulášského jarmeku. I letos je připraven folklorní soubor, který trhům dodá tu správnou staročeskou atmosféru. Mezi návštěvníky je vyhlášená místní kyselice, k dispozici ale budou i jiné tradiční valašské speciality. Pro více informací mrkněte sem.



Ladovská mikulášská zabijačka na hradě Špilberk


Na brněnském hradě Špilberk se v sobotu 7. prosince koná zabijačka ve stylu večerníčků Josefa Lady. Kromě očekávaných zabijačkových pokrmů pořadatelé chystají také výstavu Ladových obrazů. Nebojte se s sebou vzít děti, jsou pro ně připraveny speciální dílny a soutěže o ceny. Detailní info najdete zde.

Co jste možná nevěděli


Ještě v 17. století nosil dětem dárky Mikuláš. Až kvůli protestantské revoluci se začal Štědrý večer slavit 24. prosince. Tehdy se Ježíšek zobrazoval jako mladá dívka se světlými vlasy a andělskými křídly.

Připravila Nikita Rybová





Přidat komentář