Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak využít přebytky z mikulášské nadílky?

Jak využít přebytky z mikulášské nadílky?
sdílet:

Mikulášská nadílka se kvapem blíží. Klasická trojice v podobě Mikuláše, čerta a anděla za chvíli zaklepe na dveře, aby si do pekla odnesla zlobivé děti a těm hodným přinesla bohatou nadílku. Ale co když té nadílky bude tolik, že jí ani děti ani vy nezvládnete sníst? Je škoda vyhodit tu spoustu čokoládových figurek, sušenek, tyčinek a jiných sladkostí. Proto vám přinášíme pár tipů, jak tyto přebytky z mikulášské nadílky zpracovat.

Bonbony

Dostaly vaše děti od Mikuláše příliš mnoho sladkých bonbónů a vy víte, že takové množství určitě nesní a pytlíky vám akorát budou několik měsíců zabírat místo ve spíži? Pak vyzkoušejte pár našich rad, jak bonbony využít. Pokud vám zbyly spousty takových těch tvrdých, kulatých, lesklých bonbonů, vyrobte z nich bonbónový věnec. S jednoduchou výrobou věnce vám mohou pomáhat i děti.

  • S prázdnou neodejdou ani ti, kterým zbyly naopak bonbony měkké, například marshmallows. Přidejte je dětem do hrnku s horkou čokoládou.
  • Nápoj krásně osladí a vytvoří na něm nadýchanou pěnu. Marshmallows vám mohou posloužit také při pečení.
  • Ozdobte s nimi čokoládový koláč nebo z nich vytvořte potahovací hmotu na dort, která bude dobře tvárná a skvěle nahradí marcipán.

Čokoládové figurky

Nebyla by to správná mikulášská nadílka, kdyby děti nedostaly čokoládové figurky v podobě čerta, anděla nebo Mikuláše. Ale co s nimi, když zbydou? Hodit se vám budou hlavně při pečení.

Má ve vašem okolí zrovna někdo narozeniny a vy se chystáte péct dort? Použijte malé figurky na jeho ozdobení. Nalámané kousky z čokoládových figurek můžete přimíchat do těsta na muffiny, bábovku, sušenky, zkrátka do jakékoliv buchty, ve které chcete mít kousky rozteklé čokolády.

  • Když čokoládové figurky nadrtíte nebo nastrouháte, můžete s nimi ozdobit moučníky nebo nápoje, třeba kakao nebo horkou čokoládu. Právě horká čokoláda je naším posledním tipem, jak využít čokoládové figurky.
  • Figurky rozpusťte ve vodní lázni, přidejte k nim mléko rozmíchané s pudinkem, smetanu a míchejte, dokud směs nebude hladká. Mňam!

Čokoládové tyčinky

V tašce od Mikuláše se určitě najde také nějaká čokoládová tyčinka, například Mars nebo Margot. Díky tomu, že je tyčinka většinou vyrobena z různých vrstev (vrstva oříšků, karamelu, čokolády a podobně), vytváří při řezu pěknou strukturu.

  • Nakrájenou tyčinkou Margot nebo jakoukoliv jinou tyčinkou, kterou máte rádi, tak můžete ozdobit naše nebeské kostkyTyčinka Mars je vhodná na přípravu čokoládové pěny. Ta se sice klasicky připravuje z hořké čokolády, ale dětem bude více chutnat tato sladší, jemně karamelová verze.

Sušenky

Poslední, co by vám mohlo zbýt z mikulášské nadílky, jsou sušenky. A co s nimi? Sušenky jakéhokoliv typu vždy můžete využít na přípravu cheesecaku, jehož základ tvoří právě korpus z rozmixovaných sušenek s rozpuštěným máslem. Není to sice cheesecake, ale i na tento skvostný banánovo-karamelový dort se vám sušenky budou hodit. Ze sušenek můžete připravit také drobenku na koláč.

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč