0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Degustace, trhy, jarmark, zabijačka. Kam se vydat na Mikuláše?

Pernikovi snehulaci
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Vánoční trhy milujeme pro jejich kouzelnou nostalgii. Kromě tradičních jarmarků můžete na Mikuláše navštívit i jarmek opepřený valašskou kulturou nebo výživnou zabijačku na hradě Špilberk. 

Mikulášská na Kampě u Karlova mostu

Historický Karlův most ožije předvánoční náladou 5. prosince v 17 hodin. Pořadatelé dětem rozsvítí stromeček, na který si každé z nich může pověsit ozdobu. Za hudebního doprovodu dětských sborů si tady můžete vychutnat svařák, trdelník a další klasické vánoční staročeské pochutiny. Více info najdete zde.

Valašský mikulášský jarmek

V sobotu 7. prosince se ve Valašských Kloboucích pořádá již 22. ročník mikulášského jarmeku. I letos je připraven folklorní soubor, který trhům dodá tu správnou staročeskou atmosféru. Mezi návštěvníky je vyhlášená místní kyselice, k dispozici ale budou i jiné tradiční valašské speciality. Pro více informací mrkněte sem.

vánoční sušenky

Ladovská mikulášská zabijačka na hradě Špilberk

Na brněnském hradě Špilberk se v sobotu 7. prosince koná zabijačka ve stylu večerníčků Josefa Lady. Kromě očekávaných zabijačkových pokrmů pořadatelé chystají také výstavu Ladových obrazů. Nebojte se s sebou vzít děti, jsou pro ně připraveny speciální dílny a soutěže o ceny. Detailní info najdete zde.

Co jste možná nevěděli

Ještě v 17. století nosil dětem dárky Mikuláš. Až kvůli protestantské revoluci se začal Štědrý večer slavit 24. prosince. Tehdy se Ježíšek zobrazoval jako mladá dívka se světlými vlasy a andělskými křídly.

Připravila Nikita Rybová

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit