Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Léto na talíři: co jíst právě teď

Ovoce a zelenina jsou uprostřed léta v nejlepší formě. Jezte je čerstvé plnými hrstmi nebo vyzkoušejte některý z našich receptů.
6. 8. 2014 | Autor: Jana Kopřivová

Rajčata

Jablíčka z ráje dozrávají na zahradách i balkonech. Díky lykopenu, který patří k nejsilnějším antioxidantům, příznivě ovlivňují naše zdraví. Navíc mají krásnou barvu a skvělou chuť. Jejich přednosti nejlépe vypíchnou lehké středozemní recepty. 

Uvařte si: těstoviny s ančovičkami a tuňákem

Papriky

Báječné lusky jsou skvělé plněné masem nebo rýží. Zastudena najdou uplatnění v lehkých letních salátech. V Řecku by se bez nich neobešli.

Ochutnejte: pomazánka z pečených paprik

Lilek

Plod s fascinující tmavofialovou slupkou potřebuje nejprve nakrájet a nechat vypotit, aby se zbavil hořkých látek. Pak si ale pochutnáte na skvostných jídlech. Dejte si ho ve špagetách nebo zapečený třeba jako musaku.

Zapněte troubu: lilek plněný kuskusovým salátem

Cukety


Stálice českých zahrádek nemusíme představovat. Jejich nadúroda se dá vyřešit hravě: lečo, trojobal, pikantní čatní, buchta, polévka, omeleta… Jaká jsou vaše oblíbená cuketová jídla?

Na výlet: cuketová pomazánka

Bylinky


Léto nám vždy zavoní bazalkou a petrželovou natí. Naučte se v tomto období využívat k dochucení právě bylinky. Na sušené koření je dost času v zimě. Nebojte se ani pikantnějších variací. Třeba takový ovocný sorbet s nasekanou mátou či sušenky s levandulí jsou návyková záležitost.

Provoňte byt: citronáda s mátou

Lesní plody


Léto bez kynutých knedlíků či koláčů? Nemyslitelné. Právě těm borůvky a další drobné plody tak sluší. Ač nevelké, jsou plné chuti a vitaminů. Najezte se plnými hrstmi ještě v lese a ze zbytku ukoulejte sladkou dobrotu.

Letní klasika: kynuté knedlíky s borůvkami


Švestky


Že jsou nejlepší v tekuté podobě? Nevěřte tomu. Až upečete buchty plněné čerstvými švestkami nebo zavaříte povidla, budou se všichni olizovat až za ušima. Nic neevokuje domácí pohodu víc než vůně teplých švestek.

Z pekáče: švestkové buchty

 

Přidat komentář