5 restaurací, kde ochutnat thajskou kuchyni

sdílet:
Pálivá, aromatická, návyková – jaké přívlastky dáváte thajské kuchyni vy? Máme pro vás pět míst, která stojí za ochutnání.

Modrý zub


Jen pár kroků od Václavského náměstí si můžete dát thajské pokrmy a skvělé restované nudle z pánve wok, které vám připraví také ve variantě take away. Neobvyklou sladkou specialitou podniku je smetanová zmrzlina s opraženým černým sezamem.
Info: www.modryzubrestaurant.cz

Café Buddha Národní


Zbrusu nový podnik v centru Prahy sází na známé jméno šéfkuchařky Sofie Smith a autentickou, nepřekombinovanou kuchyni z kvalitních surovin. Káva z české pražírny Doubleshot a koktejly s exotickými přísadami jen podtrhují celkovou atmosféru a skvělý servis.
Info: www.cafebuddha.czLemon Leaf


Na otázku, kde si dát v Praze autentické thajské jídlo za rozumnou cenu, vás většina foodies pošle do Lemon Leafu. Jídlo s sebou s 15% slevou a šťastné hodiny ve všední dny nalákají každého. Co doporučujeme? Za ochutnání rozhodně stojí výrazná thajská polévka s kokosovým mlékem tom ka kai
Info: www.lemon.cz

NOI


‚Fancy‘ je slovo, které toto místo vystihuje nejlépe. Orientální, lehce kýčovitý interiér, příjemné příšeří, hudba chill out a k tomu jídla, za kterými se budete vracet. Jedinou nevýhodou jsou vyšší ceny, ale thajské menu od šéfkuchařky Nathayi Kaewphoophy a jejího týmu stojí za to. Zamilovali jsme si yam neur yang – pořádně pálivý salát s hovězí svíčkovou a osvěžující zeleninou.
Info: www.noirestaurant.cz

Orange Moon


Ačkoli se restaurace nachází v nákupní galerii Atrium Flora, má velmi dobrá doporučení. Možná je to výsledek práce zkušených kuchařů z Thajska a Barmy. Na jídelním lístku najdete pokrmy s různými stupni pálivosti, výběr už je jen na vaší odvaze.
Info: www.orangemoon.cz
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit