0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

KVÍZ: Víte, co je pad thai, galangal nebo tom kha? Jak znáte thajskou kuchyni?

thai curry
ZDROJ: EmyXoByiBym/Unsplash
sdílet:

Máte rádi, když vám hoří pusa? Užíváte si voňavé pokrmy plné chutí? Pak jste určitě objevili poklady thajské kuchyně, které patří mezi světové evergreeny. K tomu všemu jsou rychlé a lehké – k jejich přípravě se používají čerstvé  suroviny, které není potřeba dlouze vařit. Thajským jídlům dodávají lahodnou chuť zejména citronová tráva, rybí omáčka, kari pasta či kokosové mléko. Pusťte se do našeho kvízu a zjistěte, kolik toho víte o proslulé asijské kuchyni!

Vaření thajského kari se neobejde bez několika málo ingrediencí, mezi něž patří například kari pasta. Ta je u nás  běžně k dostání nejen v asijských večerkách ale i v běžných supermarketech. Vybrat si můžete zelenou, žlutou, červenou nebo massaman kari pastu podle toho, do přípravy jakého kari se chcete pustit. Liší se hlavně barvou, což je ovlivněno použitím konkrétní barvy v chilli papriček.

S thajskou kuchyní jsou neodmyslitelně spjaté také aromatické bylinky, koření, dochucovadla a suroviny, které dodávají všem thajským pokrmům omamnou vůni. Dost možná jste o nich slyšeli nebo je dokonce používáte při vaření.

Thajci milují rýži, proto je nedílnou součástí jejich pokrmů. Jasmínovou používají zejména jako přílohu, severothajskou lepivou rýži (sticky rice) rádi jedí i na sladko. Nechybí ani  jídla s rýžovými nudlemi, polévky s čerstvou zeleninou či vývary s nudlemi nebo smažená rýže na mnoho způsobů.

Pokud jsou vám nejsou neznámé pojmy jako tom yum nebo pad thai, pak jste se s thajskou kuchyní už setkali. Vaše šance na to uspět v našem snadném kvízu jsou tím vyšší!

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak velcí jste pijani piva?

Tekutý chleba, zlatý mok nebo zrzek, tak u nás s láskou přezdíváme pivu. Často si bez něj neumíme představit nedělní oběd, někdo dokonce každý den. Berete ho jako prosté chutné potěšení, nebo si o něm také rádi povídáte? Své pivní znalosti...
AD
Čím letos potěšíte koledníky?
  • Zajímavosti

Čím letos potěšíte koledníky?

Jeden z největších svátků jídla a hojnosti už je za rohem, takže se už ani my nemůžeme dočkat heboučkých mazanců, sladkých beránků a vyladěných nádivek. K Velikonocům patří kromě všemožného mlsání i nadělování koledníkům. Aby vás...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč