0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 25.–26. 7. 2020

Tipy na víkend 25.–26. 7. 2020
sdílet:
Červenec se chýlí ke konci, ale to neznamená, že gastronomických akcí pod širým nebem ubývá. Naopak, tento víkend se můžete těšit na zajímavé události plné street foodu, mexického tacos nebo výtečného vína z Moravy.

Za street foodem do Plzně

Je libo asijská kuchyně, smažené pokrmy z Brazílie, veganské burgery, tradiční belgické vafle nebo specialita v podobě šnečího kaviáru? Chutě z celého světa můžete v sobotu 25. července ochutnat na akci Street Food Plzeň, která se koná na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci se samozřejmě můžou těšit také na nabídku točených piv a kávy. Více informací a další tipy na zajímavé akce v Plzni najdete zde

Festival Dej si FOOD ve Znojmě

Na vlně street foodu se ponese i víkendová akce Dej si FOOD, která se tentokrát uskuteční v areálu Znojemského městského pivovaru. Vaše chuťové pohárky jistě potěší belgické hranolky s vyladěnou omáčkou, domácí semolinové těstoviny, burgery, hotdogy nebo třeba makronky a cupcaky. Odvážnější z vás můžou vyzkoušet pochoutky připravené z hmyzu. Pokud žijete poblíž Znojma nebo se o víkendu chystáte na slunnou Moravu, pak Dej si FOOD nepromeškejte. Gastronomickou nabídku i mapu food festivalu si prohlédněte na oficiálních stránkách události. 

Tacos s výhledem na Labe

Chcete zažít Mexiko v Česku? Pak se v pátek 24. července vydejte do Rybárny ve středočeském Nymburce. od 16 hodin se můžete těšit na tacos menu, které bude obohaceno o pravé mexické drinky. Rybárna se navíc nachází hned u Labe, a tak si mexické pochoutky vychutnáte s výhledem na řeku. Veškeré informace naleznete na facebookové stránce události. 

Víkend vína a tradičního jídla v Blatnici

Výlet na Moravu je vždycky dobrý nápad. A pokud takový výlet spojíte s degustací vína a ochutnávkou místních pokrmů, pak rozhodně nebudete zklamaní. Během tohoto víkendu můžete například navštívit Blatnici pod Sv. Antonínkem, kde si pro vás rodinné vinařství Janásovi připravilo Opilé menu s předkrmem, polévkou, hlavním jídlem a dezertem. Skvělé pokrmy můžete v "blatnické búdě" zapít třeba panenskou úrodou Saphiry, která je připravena bez chemického zásahu. Pro všechny řidiče bude připravena bezinková sodovka nebo čaj z vlastních bylinek. Další podrobnosti o připravované akci objevíte na oficiálních facebookových stránkách. 

Maliny na farské zahradě

Milovníci malin, pozor! Na farské zahradě v Malenicích se v neděli 26. července uskuteční Pouťové malinové slavnosti, na kterých si můžete dopřát dobroty a nápoje nejen z tohoto voňavého ovoce. Celá akce proběhne od 9 do 13 hodin, a tak přijďte včas. Jinak hrozí, že na vás nezbude ani jedna malinová pochoutka. Více o akci zjistíte na Facebooku pořadatele. 

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit