Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: gastrofestival pro děti a něco i pro rodiče

dětský gastrofestival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Pokud patříte mezi milovníky dobrého jídla a pití, rozhodně by vám neměly ujít tipy na zajímavé akce nadcházejícího víkendu.

Dětský gastrofestival, 19. 5. - 21. 5.

Od pátku do neděle se koná 2. ročník Dětského gastrofestivalu Pradědova dětského muzea v Bludově. Na něm si děti budou moci vyzkoušet vytvořit ozdoby z marcipánu, upéct koláč, nebo se zapojit do dalších workshopů. Pořadatelé pro malé gurmány chystají jednu kuchařskou dílnu za druhou.

„V sobotu i v neděli pojedou kulinářské dílny od půl desáté ráno do pěti odpoledne a rovnou dvě současně. Děti ani rodiče se nemusí obávat, že by jim některá unikla. Dílničky se budou opakovat, tak aby se dostalo na každého návštěvníka,“ říká Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově. Sobotní kuchařský maraton završí letní kino, kde se bude promítat pohádka.

Festival nebude jen o vaření, děti si budou muset lámat hlavy ve velké gastronomické hře. Ani dospělí nepřijdou zkrátka - hostinec U krále Richarda, kavárna U Turka, řezník Krkovička či Pradědovi statkáři nabídnou řadu dobrot i pro velké návštěvníky.

Vstupné: Děti nad 90 cm výšky: 150,- v předprodeji, 190,- na místě. Dospělí 30,-, batolata 60,-, kojenci 1,-. V ceně všech vstupenek je letní kino Anděl páně 2 a děti ve vstupném mají samozřejmě veškerý program a kuchařské dílničky po celou dobu konání festivalu.

dětský gastrofestival

Fair Fair 6 - Finger Food Festival, 20. 5., 11:00 – 18:00

Tento víkend se také koná již šestý ročník Fair Fair - prvního Finger Food Festivalu v Praze. Ochutnat a objevit jej můžete ve Stromovce. Finger food pokrmy a degustační menu a zahájí sezónu v Tiskárně na Vzduchu. Návštěvníky čeká také doprovodný program po celý den, mimé jiné také hudební doprovod v podobě DJ. Ochutnat můžete burgery, raw pokrmy, sushi, veganské speciality, sladkosti, české chlebíčky i exotické chutě.

Od 14.00 a 16.00 hodin se těšte na vystoupení slam poetry a nebojte se přijít s celou rodinou. V rámci letního studia čeká pro ty nejmenší návštěvníky tvořivě - vzdělávací dílna Snění o lese inspirovaná knihou Daniely Krolupperové

Vstupné: zdarma.

zábřeh

Food festival Zábřeh, Jídlo na ulici, 20. 5., 10:00 – 18:00

V sobotu začíná 2. ročník zábřežského food festivalu, kterému pořadatelé dali název dlo na ulici. Čeká vás den ve znamení skvělého jídla a vína, ale také spousta zábavy. Ochutnat můžete krevety obalené v těstíčku, legendární vietnamské Bún bò Nam Bộ, španělskou paellu a tapas, italské těstoviny, veganské těstoviny, nejrůznější polévky, hmyzí speciality a mnoho dalšího. 

Na své si příjdou i milovníci sladkého. Těšte se na ty nejlepší cupcakes, muffiny, vafle, palačinky, sladké tvarůžkové dobroty, domácí čokoládu z malé rodinné manufaktury a ty nejlepší dorty. Myšlenka tohoto festivalu je prostá: ochutnat kvalitní jídlo, které se bude připravovat přímo na ulici, a zažít netradiční „piknik“ se svými přáteli.

Vstupné: zdarma.

jídlo na ulici

Rum fest, 20. 5., 13:00 – 22:00

Na podolském nábřeží ve Žlutých lázních můžete o víkendu v rámci čtvrtého ročníku Rumfest by Barlife oslavit existenci pravých třtinových rumů.  Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů, jež bude možné ochutnat a nakoupit za speciální festivalové ceny, a pro opravdové nadšence budou i letos připraveny vzdělávací semináře a workshopy. Nebude chybět latinskoamerická kapela, DJ, speciality karibské kuchyně a rumové koktejly. 

Vstupné: základní vstupné (bez placených seminářů) 200 Kč. Vstup bude umožněn pouze osobám starším 18 let. 

rumfest

Oheň a kouř, 20. 5. 2017 od 10:00 – 20:00 hodin

Food festival Oheň a kouř vás provede světem grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Návštěvníci budou moci ochutnat argentinské asado, americký pulled pork, marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou plejskavici, australské jehněčí kotlety, kebab a mnoho dalšího. Tento festival je důkazem, že grilování není pouze o tom, jak nepřesušit panenku či opéct krkovičku... Budete se moci inspirovat speciálními přísadami, originálními omáčkami a rozličnými dipy.

Vstupné: 50,-Kč, děti do 12let a ZTP zdarma.

grilování

Související články

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč