0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: gastrofestival pro děti a něco i pro rodiče

dětský gastrofestival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Pokud patříte mezi milovníky dobrého jídla a pití, rozhodně by vám neměly ujít tipy na zajímavé akce nadcházejícího víkendu.

Dětský gastrofestival, 19. 5. - 21. 5.

Od pátku do neděle se koná 2. ročník Dětského gastrofestivalu Pradědova dětského muzea v Bludově. Na něm si děti budou moci vyzkoušet vytvořit ozdoby z marcipánu, upéct koláč, nebo se zapojit do dalších workshopů. Pořadatelé pro malé gurmány chystají jednu kuchařskou dílnu za druhou.

„V sobotu i v neděli pojedou kulinářské dílny od půl desáté ráno do pěti odpoledne a rovnou dvě současně. Děti ani rodiče se nemusí obávat, že by jim některá unikla. Dílničky se budou opakovat, tak aby se dostalo na každého návštěvníka,“ říká Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově. Sobotní kuchařský maraton završí letní kino, kde se bude promítat pohádka.

Festival nebude jen o vaření, děti si budou muset lámat hlavy ve velké gastronomické hře. Ani dospělí nepřijdou zkrátka - hostinec U krále Richarda, kavárna U Turka, řezník Krkovička či Pradědovi statkáři nabídnou řadu dobrot i pro velké návštěvníky.

Vstupné: Děti nad 90 cm výšky: 150,- v předprodeji, 190,- na místě. Dospělí 30,-, batolata 60,-, kojenci 1,-. V ceně všech vstupenek je letní kino Anděl páně 2 a děti ve vstupném mají samozřejmě veškerý program a kuchařské dílničky po celou dobu konání festivalu.

dětský gastrofestival

Fair Fair 6 - Finger Food Festival, 20. 5., 11:00 – 18:00

Tento víkend se také koná již šestý ročník Fair Fair - prvního Finger Food Festivalu v Praze. Ochutnat a objevit jej můžete ve Stromovce. Finger food pokrmy a degustační menu a zahájí sezónu v Tiskárně na Vzduchu. Návštěvníky čeká také doprovodný program po celý den, mimé jiné také hudební doprovod v podobě DJ. Ochutnat můžete burgery, raw pokrmy, sushi, veganské speciality, sladkosti, české chlebíčky i exotické chutě.

Od 14.00 a 16.00 hodin se těšte na vystoupení slam poetry a nebojte se přijít s celou rodinou. V rámci letního studia čeká pro ty nejmenší návštěvníky tvořivě - vzdělávací dílna Snění o lese inspirovaná knihou Daniely Krolupperové

Vstupné: zdarma.

zábřeh

Food festival Zábřeh, Jídlo na ulici, 20. 5., 10:00 – 18:00

V sobotu začíná 2. ročník zábřežského food festivalu, kterému pořadatelé dali název dlo na ulici. Čeká vás den ve znamení skvělého jídla a vína, ale také spousta zábavy. Ochutnat můžete krevety obalené v těstíčku, legendární vietnamské Bún bò Nam Bộ, španělskou paellu a tapas, italské těstoviny, veganské těstoviny, nejrůznější polévky, hmyzí speciality a mnoho dalšího. 

Na své si příjdou i milovníci sladkého. Těšte se na ty nejlepší cupcakes, muffiny, vafle, palačinky, sladké tvarůžkové dobroty, domácí čokoládu z malé rodinné manufaktury a ty nejlepší dorty. Myšlenka tohoto festivalu je prostá: ochutnat kvalitní jídlo, které se bude připravovat přímo na ulici, a zažít netradiční „piknik“ se svými přáteli.

Vstupné: zdarma.

jídlo na ulici

Rum fest, 20. 5., 13:00 – 22:00

Na podolském nábřeží ve Žlutých lázních můžete o víkendu v rámci čtvrtého ročníku Rumfest by Barlife oslavit existenci pravých třtinových rumů.  Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů, jež bude možné ochutnat a nakoupit za speciální festivalové ceny, a pro opravdové nadšence budou i letos připraveny vzdělávací semináře a workshopy. Nebude chybět latinskoamerická kapela, DJ, speciality karibské kuchyně a rumové koktejly. 

Vstupné: základní vstupné (bez placených seminářů) 200 Kč. Vstup bude umožněn pouze osobám starším 18 let. 

rumfest

Oheň a kouř, 20. 5. 2017 od 10:00 – 20:00 hodin

Food festival Oheň a kouř vás provede světem grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Návštěvníci budou moci ochutnat argentinské asado, americký pulled pork, marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou plejskavici, australské jehněčí kotlety, kebab a mnoho dalšího. Tento festival je důkazem, že grilování není pouze o tom, jak nepřesušit panenku či opéct krkovičku... Budete se moci inspirovat speciálními přísadami, originálními omáčkami a rozličnými dipy.

Vstupné: 50,-Kč, děti do 12let a ZTP zdarma.

grilování

Související články

Děti v kuchyni: kurz pečení vánočních perníčků
  • Zajímavosti

Děti v kuchyni: kurz pečení vánočních perníčků

Pletou se vám děti pod ruce? Přihlaste je na kurz vaření. Pro malé kuchaře pořádá škola vaření Chefparade adventní kurz pečení vánočních perníčků.Děti si nejprve spolu s lektorkou uvaří k obědu masové kuličky s opékanými bramborami a pak se...
Party, kterou si děti opravdu užijí
  • Zajímavosti

Party, kterou si děti opravdu užijí

Po zkušenostech s oslavami svých dvou synů a jejich kamarádů dospěla redaktorka Hanka Matoušková k názoru, že nejlepší party jsou takové, kde hostitel myslí nejen na děti, ale i na jejich rodiče. Základem úspěchu je proto dobré naplánování...
Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit