Děti v kuchyni: pečení

sdílet:
Od jednoduchých buchet až k Řádu zlaté vařečky.

Krok 1: Buchty na plech

Při pečení s dětmi se stačí držet základního pravidla učení: od jednoduchého k obtížnému. Pro začátek jsou skvělé lité buchty na plech jako brownies, kdy se těsto jen rozetře, upeče a nakrájí. Dětem však musíte pomoct s rozpouštěním čokolády. Podobně snadný je i ovocný chlebíček. Vaši asistenci si vyžádá vážení přísad a míchání polevy. 

 

Krok 2: Jednoduché zdobení

Když chceme zapojit děti v kuchyni, přemýšlíme, jak některé recepty zjednodušit. Prošívaná buchta se sice pyšní pruhy, ke kterým potřebujete cukrářský sáček, dětem však dejte do ruky lžíci, kterou budou v těstě tvořit tvarohové fleky. Geniální a chuťově nepřekonatelné.

 

Krok 3: Sušenky

Až děti naberou zkušenosti a seznámí se s prvními recepty, můžou se pustit do pečení sušenek. Ty vyžadují už větší zručnost při tvarování. Jejich kolečka budou možná nepravidelná a šišatá, chutnat budou ale všem.

 

Bezpečnost při pečení

Při pečení s dětmi hraje zásadní roli bezpečnost. Pomoc a dozor dospělého v kuchyni jsou tedy nezbytné. Malí kuchtíci by nikdy neměli mít sami přístup k horké troubě ani k plechům či formám. Alfou a omegou je také udržování čistoty v kuchyni. Naučte děti umýt si ruce předtím, než se vůbec pustí do jakýchkoli kuchyňských příprav.

 

Co si upéct s dětmi:

 

 

Fotogalerie: Čokoládové brownies

Více
Autor: Jana Kopřivová

Obchod Apetit