Tipy na víkend od pátku 3. do neděle 5. 8.: Slavnosti okurek, Den vína a ovoce, Čajokrásno, Ovčácké slavnosti

sdílet:
Už v pátek můžete vyrazit do Znojma na okurky, v sobotu pak do strážnických vinohradů na med, víno a ovoce. Celý víkend vás čeká čajové rozjímání v Mariánských Lázních a v neděli se na vás těší ovečky v jihočeském Borotíně.

Slavnosti okurek

3. 8., od 8.00, Znojmo, Masarykovo náměstí

Znojemská okurka – to je pojem! Kam jinam tedy už v pátek vyrazit za okurkami než právě do Znojma. Těšte se na gastronomické speciality z okurek, okurky nakládané i rychlokvašky, soutěž v plnění sklenic, kulturní program a zábavné akce pro děti. Součástí slavnosti jsou i zeleninové trhy a řemeslný jarmark. Vyhlášeni budou i vítězové Královské okurky, soutěže tuzemských výrobců okurek o nejlepší nakládačky.

Vstup: zdarma

 

Den vína a ovoce pod Žerotínem

4. 8. od 14.00, Strážnice, Strážnické vinohrady – Hotařská búda pod vrchem Žerotín

Vyrazte do utěšené krajiny mezi vinohrady ochutnat ovoce, křížalky, med a víno. Vinařství Dobčákovi a město Strážnice pořádá první srpnovou sobotu Den vína a ovoce. Součástí akce bude i včelařská přednáška a program pro děti.

Vstup: dobrovolné vstupné; večerní doprovodný program Blues mezi vinohrady – 100 Kč

 

Čajokrásno

4.–5. 8., so.: 13.00–18.00, ne.: 10.00–18.00, Mariánské Lázně, Ferdinandův pramen

Nalaďte se na zenovou vlnu na festivalu čaje a čajové kultury v Mariánských Lázních. Krásné prostředí lázeňského parku, zurčení vody v pramenech a cinkot tibetských mís – k nebeskému klidu už zbývá jen pomalu upíjet vynikající čaje připravené zkušenými čajovými mistry. Třeba japonské čaje nabídnou čajovna Kašmír a Dan Drechsler, který přiveze i japonský čajový porcelán. Radost ze života ve vás probudí lekce jógy smíchu.

Vstup: 200 Kč

 

Ovčácké slavnosti v Borovanech

5. 8., 9.00–16.00, Borovany, Zahrada v podzámčí

Počítat ovečky můžete vyrazit do jižních Čech. Na Ovčáckých slavnostech ochutnáte ovčí a kozí speciality – sýry, klobásy, jogurty, ba dokonce i zmrzlinu z ovčího mléka – a vyzkoušíte si, jak se plete šála z čerstvě ostříhané a spředené ovčí vlny. Děti potěší dřevěný kolotoč, ukázka práce ovčáckých psů a divadelní představení.

Vstup: 60 Kč, děti a senioři 30 Kč

 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit