0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Žatecká Dočesná a jiné gastro akce

Tipy na víkend: Žatecká Dočesná a jiné gastro akce
sdílet:
Poslední prázdninový víkend nabídne milovníkům dobrého jídla a pití slavnosti piva a chmelu v Žatci, ochutnávku medu a medoviny v Archeoskanzenu Modrá i oslavu chleba v historickém Vodním mlýnu ve Slupi. Na Dožínkách v Boskovicích se dozvíte, kdo získal ocenění Regionální potravina a v Praze se pro vás chystají hned dva food festivaly – Foodparade v Troji a Vegan Burger Fest v Holešovicích.

Žatecká Dočesná

Do srdce chmelařského regionu zamiřte za pivem a hudbou. Na Dočesné ochutnáte pivo z více než čtyřiceti malých a minipivovarů, zastoupeno bude i dalších patnáct středních a velkých pivovarů, včetně známých značek. Na několika pódiích zazní hudba různých žánrů. Pokocháte se ukázkou ručního česání chmele a vše o zeleném zlatu se dozvíte v Chmelařském muzeu. Pokud se pivu věnujete s vědeckou vášní, nenechte si ujít vyhlášení výsledků odborné degustace zaštítěné Chmelařským institutem.

  • Vstup: zdarma, 31. 8.–1. 9., sobota 18.00–24.00, neděle 10.00–24.00

Den medu a medoviny

Ochutnat med ze všech koutů světa a z pylů všech možných rostlin, například lipový, akátový nebo malinový, můžete ve velkomoravském archeoskanzenu Modrá. Pokud si věříte, můžete se dokonce zúčastnit soutěže v poznávání medů. Chcete-li kromě chuťových buněk zaměstnat i svaly, vytvořte družstvo a přihlaste se do soutěže ve stloukání másla. Sílu vám dodá medovina, medové oplatky nebo medové pivo. Děti si v mezičase vyrobí svíčku nebo vyzkoušejí lukostřelbu.

  • Vstup: do archeoparku – dospělí: 80 Kč, děti: 60 Kč, rodinné 180 Kč, vzhledem k akci může být vstupné navýšeno, 1. 9., 10.00–17.00, Archeoskanzen Modrá

Slavnosti chleba ve Slupi

Parním vlakem z Brna do Šatova nebo do Znojma a následně historickým autobusem se můžete vypravit do moravské obce Slup, kde se v areálu Vodního mlýna pořádají Slavnosti chleba. Ten bude k ochutnání čerstvý po celý den, vytažený ještě horký přímo z vojenské polní pekárny. Chybět nebudou stánky s pečivem a burčákem nebo historický jarmark s ukázkami řemesel. Po poledni areálem projede spanilá jízda traktorů a na děti se těší vodník s vyprávěním pohádek.

  • Vstup: dospělí – 100 Kč, děti do 15 let zdarma, 1. 9., 10.00–19.00, Slup, v areálu Vodního mlýna

Jihomoravské dožínky Boskovice

Dožínkový průvod, folklorní muzika, přehlídka zemědělské techniky, výstava různých druhů hospodářských zvířat, trh s místními specialitami, prezentace regionálních potravin a moravských vinařů, ale hlavně vyhlášení výsledků soutěže o Regionální potravinu pro rok 2018 vás čeká v Boskovicích. Kromě ochutnávání místních dobrot si můžete prohlédnout zdejší památky – hrad, zámek či židovský hřbitov.

  • Vstup: info o vstupném na místě, 1. 9., 9.00–21.00, Boskovice

Foodparade

Hned několik burgerů od různých street foodových prodejců můžete porovnat na velkém festivalu v zahradě Trojského zámku v Praze. Mimo to můžete ochutnat speciality japonské, italské, francouzské, indické nebo blízkovýchodní kuchyně. Na své si přijdou i milovníci chilli, zmrzliny, kávy, koktejlů a vína. Hodovat se bude na úrovni: degustační menu i nápoje se budou podávat ve skle a porcelánu a ke všem dostanete skutečný příbor. K zapůjčení budou i piknikové deky.

Na festivalu najdete i stánek Mamma HELP, koupí nabízených dobrot tam přispějete na pomoc pacientkám s rakovinou prsu.

  • Vstup: v předprodeji – 300 Kč (součástí je 200 Kč na konzumaci), na místě 150 Kč + dobíjecí konzumační čipy, které je možné nabít libovolnou částkou, 1. 9.–2. 9., sobota 10.00–21.00, neděle 10.00–20.00, Praha, Trojský zámek

Čejkovické bylinkové slavnosti

Ochutnávky nejrůznějších směsí čajů a koření, exkurze do výrobny, odborné přednášky, zero waste a bio jarmark s potravinami a ekologickými produkty nebo řemeslný trh pro vás přichystali v areálu firmy Sonnentor. Chybět nebudou ani dílničky pro děti a zábavné vědecké pokusy nebo divadelní představení. Pokud jste vždy toužili namíchat si svůj vlastní bylinný čaj, zasvětí vás do jeho výroby i s praktickou ukázkou. Občerstvit se můžete nejen čajem, ale i burgery, frgály nebo biodobrotami. 

  • Vstup: info o vstupu na místě, do přinesených hrnečků sleva na konzumaci 5 Kč, 2. 9., 10.00–18.30, Čejkovice, areál Sonnentor

Vegan Burger Fest

Přijďte vyzkoušet, co všechno se dá dát do burgeru, pokud se osvobodíte od představy, že musí obsahovat maso. První ročník Vegan Burger Festu nabídne soutěž v pojídání burgerů – vítěz získá poukázku do bistra Chutnej Fast Food a všichni účastníci soutěže se mohou těšit na vtipná trička. Výtěžek z akce podpoří vybranou charitativní organizaci.

  • Vstup: dobrovolné vstupné, 2. 9., 10.00–18.00, Praha Holešovice, před klubem Cross
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč