0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Trhy na Kulaťáku provoní grilované dobroty od Lenky Požárové

muffin
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:
Přijďte v sobotu 14. května ochutnat na dejvický Kulaťák jídla od zapálené kuchařky Lenky Požárové. Náměstím zavoní krůtí špízy, grilované pečivo s pestem a sladké muffiny se skořicí.

Hravá kuchyně

Tuto sobotu 14. května se na farmářském tržišti na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích představí zapálená kuchařka Lenka Požárová. Autorka oblíbených kuchařek připraví nápaditá jídla z ovoce a zeleniny, která znáte z jejích knih. Jídlo můžete sníst rovnou na trhu nebo si odnést s sebou domů.

Ochutnáte:

  • sladké dýňové máslo
  • slané chřestové máslo s mandlemi
  • muffiny z mletých dýňových semínek se skořicí
  • quiche s hovězím masem, chilli, citronovou kůrou a mrkví
  • quiche s celerem, parmazánem a bazalkou
  • datlovo-mandlové kostky s červenou řepou
  • krůtí špízy a grilované pečivo s pestem

O zapálené kuchařce

Lenka Požárová vyměnila kancelářskou profesi za psaní kuchařek. Její série kuchařek Což takhle dát si…, které se zaměřují vždy na jednu ingredienci, získala mezi čtenáři velkou oblibu. Díky jejím originálním nápadům můžete zajímavě upravit špenát, dýně, chřest, salát, celer, tvaroh… Celkem vydala Lenka Požárová čtrnáct kuchařek. Prohlédnout si je můžete na www.zapalena-kucharka.cz.

Trhy na Kulaťáku

Farmářské trhy se konají na Vítězném náměstí v Praze 6 pravidelně vždy v sobotu od 8 do 14 hodin. Více informací najdete na www.farmarske-trhy.cz.

Připravila Jana Kopřivová

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit