Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

6 rad, jak upéct dokonalé muffiny

6 rad, jak upéct dokonalé muffiny
sdílet:

Jste maffinoví začátečníci, odhodláváte se a plech s dolíčky už máte dlouho nachystaný? Pokud jste vybrali správný recept, můžete se pustit do pečení. Aby byl výsledek dokonalý, máme pro vás pár užitečných tipů. 

Mřížka na pečení

Umístěte doprostřed trouby. Pokud chcete péct v samotných košíčcích či samostatných formičkách, připravte si je na plech a na něm i pečte.

Forma na muffiny

Vymažte formu tukem (i kdyby výrobce tvrdil, že to není potřeba) či vyložte papírovými košíčky. Formičky/košíčky plňte těstem do tří čtvrtin.

Pozor na správnou teplotu

Máslo po rozpuštění nechte vychladnout, vejce dojít pokojové teploty.

Směsi (moučnou suchá a ,mokrá‘)

Při spojování nepřemíchejte, stačí, aby se suchá směs navlhčila – použijte stěrku či vařečku. Pár hrudek v těstě do muffinů patří. Při šlehání si vystačíte s ruční metlou, není-li uvedeno jinak.

Po vytažení z trouby

Nechte muffiny 15 minut chladnout na mřížce. Pokud jste pekli ve formě, na posledních 5 minut je vyjměte. Pak je podávejte.

Skladování

Když víte, že je nestihnete sníst hned, můžete je po vychladnutí zamrazit.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...
Ginová nauka: Jak gin pít a s čím ho kombinovat
  • Zajímavosti

Ginová nauka: Jak gin pít a s čím ho kombinovat

Gin je oblíbený pro svou jedinečnou chuť a aroma. Základem je jalovec, ale často se používají i další byliny a koření, které mu dodávají specifický charakter. Pokud i vy patříte mezi milovníky tohoto nápoje, jistě vám přijdou vhod tipy...