0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Z jihu k nám dorazily první olivové oleje této sezony

Z jihu k nám dorazily první olivové oleje této sezony
sdílet:
Podzimní delikatesu už najdete i v českých obchodech.

V těchto dnech přichází do českých prodejen limitovaný počet prvních olivových olejů letošní sezony. Jsou lisované z první říjnové sklizně oliv. Nefiltrují se, a díky tomu jsou plné přírodních antioxidantů. Oproti jiným panenským olivovým olejům mají výraznější chuť, která se každý rok liší v závislosti na počasí a celkovém klimatu dané sezony.

Pro Italy jsou první olivové oleje podzimní delikatesou stejně jako pro nás burčák nebo svatomartinská vína. Nejlépe si je vychutnáte jen tak s křupavým pečivem nebo v hutných podzimních polévkách, jako jsou krémová dýňová, celerová, květáková či hrášková.

Olivové oleje z první sklizně jsou v prodeji v omezeném množství od listopadu do konce ledna. Koupíte je například v italských prodejnách Wine Food Market, v některých obchodních řetězcích nebo na internetových stránkách www.zdravanota.com. Při nákupu vybírejte čistý, nezkalený olej z jedné odrůdy nebo oblasti.

Připravila Irena Vaňková


Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit