Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vznikla Aliance na podporu piva

Vznikla Aliance na podporu piva

Snahou sdružení ALIANCE P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů) je podpořit malé pivovary a nabourat dle jejich názoru stereotypní nabídku většiny hospod v Česku.
20. 4. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Restaurace svých členů hodlá sdružení vybavit zvláštními pivními listy s detailními informacemi o čepovaných pivech. Zároveň bude zveřejňovat seznam pohostinských zařízení nabízejících méně tradiční značky piv.

 „Vždy nám vadilo, že téměř na každé lahvi vína se dočtete mnoho informací o daném víně, odrůdě, ba i o vinaři. Ale na lahvi piva je toho většinou pramálo a ve výčepech se o daném čepovaném pivu nedozvíte v naprosté většině zhola nic. Myslíme si, že je to škoda. Zvlášť když čepujeme v našich výčepech často úplné pivní skvosty,“ píše se v tiskové zprávě sdružení.

Podpora regionálních českých pivovarů
 


Zatím Aliance sdružuje několik pražských pivních barů. Uvítá ale spolupráci s restauracemi z celé České republiky. Musí ale splnit podmínku, kterou je nabídka rotujícího piva – tedy aby se alespoň u jedné pípy pravidelně střídala piva z regionálních českých pivovarů. Kdo je členem sdružení, zjistíte v tištěné publikaci. V budoucnu by se její součástí měla stát i mapa Česka s vyznačenými restauracemi a bary. Přehled o aktuálním dění a také databanku českých, moravských a slezských piv najdete na webu sdružení. K naplnění cíle – pivní osvětě – budou patřit během roku i pivní akce, o kterých se dozvíte buď z webových stránek, nebo z brožur přímo v hospodách.


Přidat komentář