Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Co je nového na pražských trzích

Co je nového na pražských trzích

Na farmářském trhu na Náplavce u Výtoně přibude stánků. Na Kubánském náměstí máte možnost ochutnat meruňky ze všech koutů České republiky.
26. 7. 2010 | Autor: redakce Apetitu

U Vltavy budou i čerstvé mořské rybyPodle Jiřího Sedláčka z občanského hnutí Archetyp, které trhy provozuje, vedou v popularitě jednoznačně sladkovodní živé ryby v kádích. Od 31. července se tu budou ryby i grilovat. Organizátoři se rozhodli učinit výjimku a na Náplavce nově nakoupíte i čerstvé mořské ryby. 

Nadnárodní ryby mezi českými pěstiteliProč se porušilo základní pravidlo nabízet výhradně českou provenienci, jsme se zeptali organizátora Jiřího Sedláčka: „Máte pravdu, na začátku jsme si jasně řekli, že budeme podporovat místní, české a moravské farmáře, ale také jsme slíbili, že občas dáme prostor hostům a uděláme tematickou výjimku, pokud to nebude našim farmářům konkurovat.“ Dodavatelem bude společnost Nowaco, která dováží ryby z norských, francouzských a řeckých soukromých farem, část sortimentu pochází ze Srí Lanky. Na Náplavce bude Nowaco hostovat měsíc.

Další uzenářské výrobky, houby i marmelády


Uzenářskou sekci rozšíří dva nováčci. Marmelády, sirupy a meruňkové čatní pak nabídne stánek U Dvou koz. Milovníci hub se mohou těšit na čerstvé i sušené, například žampiony portobello, lišky, hlívu, houby šítake, hříbky a další.

Pečivo a mléčné produktyMlékárenským stánkům také přibyla konkurence – ovčí sýry a uzeniny, speciality z kozí farmy Pěnčín, a v Čechách zatím jediného výrobce zrajících kozích sýrů francouzského typu z Krasolesí. Pekařský um budou nadále reprezentovat pekárny Držkov a Štefanova z Orlicka, nově se k nim přidává také celozrnná pekárna David Dvorník.


Na degustaci meruněk na KubáňNa Kubánském náměstí v Praze se teď setkávají meruňky z celé republiky. Zkušení ovocnáři vám řeknou, že chuť ovoce závisí na slunci, a hlavně na hloubce kořenů. Jemnou chuť mívají meruňky z písčitého Roudnicka a Litoměřicka, sladkou zas meruňky z jižních svahů okolo Slaného, aromatické meruňky pocházejí většinou z Jižní Moravy, a trochu jiné budou určitě i meruňky z chelčicko-lhenické oblasti z jižních Čech.


Přečtěte si také:

Kam se vydat na farmářský trh


Pražská náplavka přivítá farmářké trhy


Pro jahody na Kulaťák, pro ryby na Náplavku

Přidat komentář