Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Milujete víno? Adoptujte sud!

Milujete víno? Adoptujte sud!

Patříte mezi vášnivé milovníky vína, sníte o vlastní vinici, ale z kanceláře pod širé nebe je daleko? Nezoufejte! I tak se můžete stát vinařem. Stačí jen, když se zapojíte do programu Adotta una barrique toskánského rodinného vinařství Tenuta Valdipiatta.
11. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

S nápadem, jak milovníkům vína umožnit, aby mohli do značné míry promítnout své představy do jeho konečné podoby, přišla majitelka vinařství Miriam Caporaliová v roce 2004. Adopce začíná půldenním koštem vín z její firmy. Klient si zvolí osobní chuťovou kombinaci, kterou mohou tvořit odrůdy Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Směs stočí vinaři do zákazníkova sudu, takzvaného barrique, vyrobeného ze speciálního francouzského dubového dřeva. Pak následuje obvyklý proces zrání, na jehož konci je po kvašení, filtraci a dalších nezbytných úkonech stáčení do lahví ozdobených vinětou, kterou si klient sám zvolí.

Adopce sudu vás vyjde na 3500 až 4000 eur, tedy v přepočtu kolem 100 000 korun. Za ně se stanete na 12 až 18 měsíců vinařem, který sleduje, jak se jeho ‚dítko‘ rodí a směřuje k dospělosti. S decentní pomocí odborníků si sami namícháte odrůdy, které vinařství pěstuje, a pak už jen s tichou asistencí čekáte, jak vaše kreace dopadne. „Chceme klientovi umožnit, aby získal dokonalou zkušenost, jak se víno vyrábí,“ říká Miriam Caporaliová. Zájem o adopci sudů je tak velký, že Tenuta Valdipiatta musela dokonce sestavit dlouhý seznam čekatelů, kteří mají naději na vlastní víno až za několik sezon.

Přidat komentář