Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Alžírský otesánek miluje vejce, žárovky a Guinnessovu knihu rekordů

Salim Haní má obrovský problém: neutišitelný hlad. Zahání ho vším, co mu přijde pod ruku. Své umění sníst a strávit naprosto cokoli předvádí často i v obchodních střediscích po Alžírsku. „Dělám tyhle ukázky, abych trochu zaplnil svůj žaludek. Nikdy mi není špatně, vlastně se potom cítím ve výborné formě,“ říká pětadvacetiletý mladík, když se chystá pustit do žárovek, zvířecího tuku a novin. Pozorují ho při tom desítky zvědavých nakupujících.
20. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Mladík prý objevil své zažívací schopnosti před osmi lety během ramadánu, měsíce půstu a modliteb. Zjistil totiž, že jeho hlad neutiší ani obrovské porce jídla, které jedl po západu slunce. Od té doby jeho apetit jen rostl. „Snědl jsem dva soudky olivového oleje najednou, 40 bochníků chleba, 75 talířů čorby (alžírské polévky),“ chlubí se Haní. „Jednou jsem snědl celé opečené jehně, které vážilo 35 kilo.“

Někdo rád kola, jiný zase vajíčka, aneb proti gustu…

Obrovská chuť na cokoli k jídlu ho prý jednou dostala do maléru. Vzbudilo ho totiž kručení břicha, a aby hlad ukojil, vkradl se na zahrádku svého strýce, kde snědl 50 kilogramů hlávkového salátu. Přátelé a příbuzní v jeho domovském městě mu pak navrhli, aby nezměrný apetit uplatnil v soutěžích jedlíků. Protože je Haní stejně jako většina mladých Alžířanů bez zaměstnání, je předvádění a soutěžení jedním z mála způsobů, jak nenasytný žaludek ukojit.

„Nyní jsem šampionem ve 30 provinciích po celé zemi,“ pyšní se Haní. „Když dá bůh, úřady mi dovolí vycestovat do zahraničí a já se stanu prvním Arabem, který si projí cestu do Guinnessovy knihy rekordů,“ plánuje. „To by byla opravdová čest pro mne, Alžířany a všechny arabské země. Knihy rekordů nejsou jenom pro cizince. Jsou pro všechny.“ Vyhrát ale nebude snadné, jedním z jeho hlavních konkurentů je Francouz Michel Lotito, který během let zkonzumoval 128 jízdních kol, 15 nákupních vozíků, šest lustrů, dvě postele a pár lyží. Podivná strava údajně nemá žádný negativní vliv na Lotitovo zdraví, ale špatně se mu prý dělá po banánech a vajíčkách. Naopak pro Haního jsou vajíčka lahůdkou. Jednou jich prý snědl 1500 za méně než tři hodiny.

Přidat komentář