Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Netradiční narozeninová party pro vašeho muže

Netradiční narozeninová party pro vašeho muže

Blíží se narozeniny vašeho partnera a chcete je oslavit jinak než dortem v rodinném kruhu? Je váš muž milovníkem vína? Pak neváhejte a vystrojte mu ‚koštovací‘ večírek.
22. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Aby byla party opravdu stylová, nepodceňte výzdobu. Stáhněte rolety, zatáhněte závěsy a rozsviťte svícen – slabé osvětlení pomůže vykouzlit iluzi potemnělého sklepení. Stůl pokryjte bílým ubrusem, aby se od něj víno pěkně odráželo, a jako dekoraci použijte mísy s hrozny, sýrem a ořechy. Rozhodně vynechte aromatické květiny či vonné tyčinky, protože degustační party je také o čichu. V ideálním případě by měl mít každý host novou sklenici na každé víno – pokud doma nemáte dostatek sklenic, požádejte hosty v pozvánce, aby si přinesli své vlastní. A nezapomeňte na nádobu, kam budou hosté vylévat zbytky vzorků.

K degustaci vín stačí voda, chléb a sýr

Zapomeňte na vinný mišmaš a přijďte s koncepcí: degustujte například pouze moravská, francouzská či argentinská vína a výběr omezte na šest až osm vzorků. Jídlo by mělo být jednoduché, aby příliš neodvádělo pozornost od vína – doporučujeme obložené bagety, olivy, nepříliš vyzrálé sýry či slané koláče (vyzkoušejte lotrinskou quiche). Pokud chcete narozeninovou oslavu s večeří, můžete později servírovat hlavní chod společně s nejoblíbenějším vínem z degustace.

Nezapomeňte si před pořádáním degustační narozeninové oslavy sehnat číslo na levnou taxislužbu, která bude ovíněné hosty rozvážet domů.

Přidat komentář