0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Netradiční narozeninová party pro vašeho muže

Netradiční narozeninová party pro vašeho muže
sdílet:
Blíží se narozeniny vašeho partnera a chcete je oslavit jinak než dortem v rodinném kruhu? Je váš muž milovníkem vína? Pak neváhejte a vystrojte mu ‚koštovací‘ večírek.

Aby byla party opravdu stylová, nepodceňte výzdobu. Stáhněte rolety, zatáhněte závěsy a rozsviťte svícen – slabé osvětlení pomůže vykouzlit iluzi potemnělého sklepení. Stůl pokryjte bílým ubrusem, aby se od něj víno pěkně odráželo, a jako dekoraci použijte mísy s hrozny, sýrem a ořechy. Rozhodně vynechte aromatické květiny či vonné tyčinky, protože degustační party je také o čichu. V ideálním případě by měl mít každý host novou sklenici na každé víno – pokud doma nemáte dostatek sklenic, požádejte hosty v pozvánce, aby si přinesli své vlastní. A nezapomeňte na nádobu, kam budou hosté vylévat zbytky vzorků.

K degustaci vín stačí voda, chléb a sýr

Zapomeňte na vinný mišmaš a přijďte s koncepcí: degustujte například pouze moravská, francouzská či argentinská vína a výběr omezte na šest až osm vzorků. Jídlo by mělo být jednoduché, aby příliš neodvádělo pozornost od vína – doporučujeme obložené bagety, olivy, nepříliš vyzrálé sýry či slané koláče (vyzkoušejte lotrinskou quiche). Pokud chcete narozeninovou oslavu s večeří, můžete později servírovat hlavní chod společně s nejoblíbenějším vínem z degustace.

Nezapomeňte si před pořádáním degustační narozeninové oslavy sehnat číslo na levnou taxislužbu, která bude ovíněné hosty rozvážet domů.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit