Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Kávový dort
ZDROJ: unknown
sdílet:
4.3/5 Počet hodnocení: 3
Do 75 minut Snadné Pro 6 osob

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 2100 kcal
Bílkoviny 36 g
Sacharidy 240 g
Tuky 120 g
Vláknina 12 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Kávové řezy jsou dokonalým sladkým potěšením pro všechny milovníky tohoto povzbuzujícího nápoje. Jsou nadýchané a lehké jako obláček a zároveň potěší jemným aroma cappuccina. Dezert se skládá z kakaového piškotu, kávové pěny a šlehačky a celý je završen vrstvou strouhané tmavé čokolády. 

Suroviny

vejce 2 ks
škrob 20 g
bramborový
sůl 2 g
voda 100 ml
káva instantní 15 g
tmavá čokoláda 50 g

Postup

1

Hodinu před začátkem práce vyndejte vejce z lednice. Získají pokojovou teplotu a budou se snáze šlehat. Těsně před začátkem práce troubu předehřejte na 180°C. Čtvercovou forma o rozměrech 20 x 20 cm vyložte pečicím papírem.

2

Připravte těsto. Oddělte bílky od žloutků. Mouku, škrob a kakao prosejte do samostatné mísy. Ručním šlehačem vyšlehejte bílky se špetkou soli. Postupně přidávejte krupicový cukr, stále míchejte. Když se sníh leskne, přidejte žloutky a krátce promíchejte, dokud nevznikne homogenní hmota. Vsypte suché ingredience a vše spojte stěrkou.

3

Těsto na piškot nalijte do formy. Pečte 30 minut. Pomocí špejle zkontrolujte, zda je korpus hotový. Pokud je suchá, můžete ho vytáhnout z trouby a nechat vychladnout.

4

Lžičku kávy (cca 3 g) rozpusťte ve 3 lžících horké vody (40 ml). Kávou natřete vychladlý piškot.

5

Připravte kávovou náplň. Ve dvou lžících horké vody (30 ml) rozmíchejte 8 g želatiny a 12 g instantní kávy. Nechte mírně zchladnout. 250 ml smetany ušlehejte s 20 g moučkového cukru do nadýchané šlehačky. Poté do ní tenkým pramínkem nalijte směs želatiny a kávy a ještě chvíli míchejte, dokud se ingredience nespojí. Kávovou hmotu nalijte na piškot ve formě a uložte do lednice.

6

Připravte šlehačkovou vrstvu – 8 g želatiny rozpusťte ve 30 ml horké vody. Nechte zchladnout. 250 ml smetany ušlehejte s 20 g moučkového cukru do nadýchané šlehačky. Poté do ní tenkým pramínkem nalijte směs želatiny a dobře promíchejte. Šlehačku nalijte na kávovou náplň a zarovnejte ji stěrkou. Uložte do lednice.

7

Čokoládu nastrouhejte na hoblinky a dezert jí rovnoměrně posypejte. Uložte alespoň na 2 hodiny do lednice. Podávejte nakrájené na řezy.

NĚCO NAVÍC

  • Do kávy, kterou potíráte piškot můžet přidat i kávový likér, např. kahluu, řezy tak získají intenzivnější aroma.
  • Jednoduchý kávový dezert je dobrý nápad i na slavnostní dezert. Chceme-li jej podávat k narozeninám, můžeme piškot upéct v kulaté formě.
  • Co dělat, aby se kakaový piškot nepropadl a zůstal nadýchaný? Existuje několik způsobů, jak toho docílit. V první řadě bychom troubu neměli otevírat dříve než za 30 minut. Navíc se vyplatí nechat ji ještě pár minut v teple. Když je piškot hotový, vypněte troubu a otevřete její dvířka. Až po 15 minutách vyjměte formu s koláčem a pusťte ji na podlahu z výšky asi půl metru. Díky tomu se zbavíte vzduchových bublin.
  • Pamatujte, že smetana by měla být vždy dobře vychlazená, než ji začnete šlehat.
  • Do krému můžete přidat obyčejnou instantní kávu, cremu, cappucino nebo obilnou kávu, pokud se chcete vyhnout použití kofeinu.
  • Dezert uložte do lednice zakrytý, aby nenasákl jinými vůněmi. Želatina, která se přidává náplně, zaručí, že by dezert měl vydržet ve skvělém stavu asi 2 dny.

Recept a fotografie převzaty z Moje Gotowanie. 

Apetit magazín

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký
  • Jak na to

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký

Křehké těsto musíte pohodlně „ukrojit“ dezertní vidličkou. Pokud s dezertem na talířku bojujete, došlo během přípravy těsta k technologické chybě. Zároveň ale musí být tak pevné, aby bez obtíží udrželo krémovou náplň či ovocnou dekoraci. Do...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč