Paštika z kachních jater

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ejhle, tenhle recept byl tak chutný, že obrázek k němu někdo zbaštil.
Zkuste ho uvařit a budeme moc rádi, když se s námi o novou fotku podělíte.
sdílet:

Paštika z kachních jater

Hodnocení receptu
Průměr: 4 ()
Do hodiny

Suroviny

játra kachní 750 g
cibule červená 750 g
česnek 4
tymián
pepř
sůl
vepřové sádlo
pepř barevný
nakládaný
chilli paprička
víno červené
lze nahradit koňakem
Cibule nakrájíme na tenké polokroužky. Rozpálíme na velké pánvi něco sádélka a cibuli pomaleji opékáme. Mezitím připravíme játra, nakrájíme na kousky a zamícháme s nasekaným česnekem a douškem porto či koňaku.
Když je cibule skoro do zlatova, přidáme do pánve dosti sádélka, aby tam byla vrstva, tak 2 cm. Hezky to celé rozehřejeme a do toho opatrně (cáká to, zástěra není od věci) vložíme játra. Necháme osmažit, otočíme, promícháme, ale pomalu, aby se to pořád trochu smažilo a aby nevytékala šťáva z masika. Stáhneme k tomu pár větviček tymiánu a přidáme hrubě drcený pepř.
Když je dosmaženo (jatýrka hotová, ale ne vysušená), přidáme poctivého panáka alkoholu a stáhneme z ohně. Teď teprve osolíme.
Vzhledem k tomu, že to fantasticky voní, nakrájíme kousek čerstvého chleba a pozveme drahou na ochutnávku. Pak ji pod pohrůžkou amputace mastných prstíků zase vyženeme.
Když obsah pánve trochu vychladne, celé to rozmixujeme na příhodnou konzistenci. Pak vmícháme nakládaný pepř a paštiku napěchujeme do nádobky, povrch uhladíme. Necháme vychladit na tajném místě.
Pak ještě roztopíme trochu sádla s tymiánem a pokryjeme tím povrch paštiky. Připijeme si na úspěch. Druhý den předložíme hladovcům s čerstvým chlebem a červeným vínem.
Autor: marmar123

Obchod Apetit