Pikantní zasmahnuté kapustičky

Pikantní zasmahnuté kapustičky

Hodnocení receptu
Průměr: 3.5 (4)
Do 30 minut 8-10

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1189 kcal
Bílkoviny 9 g
Sacharidy 63 g
Tuky 95 g
Vláknina 2 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.
S touto úpravou zlomíte i největší odpůrce kapusty (pokud vůbec poznají, co je základem téhle úžasné dobroty). Zlatá strouhanka dodá jídlu skvělou chuť a rychlé zasmahnutí ve woku se postará o to, aby kapustičky zůstaly šťavnaté. Pokud se bojíte, že se dostanete do časového presu, připravte si česnekový základ a strouhanku 24 hodin dopředu.

Suroviny

olivový olej 5 PL
strouhanka 50 g
z bílého pečiva
máslo 25 g
česnek 2 stroužky
rozdrcené
chilli paprička 1 ks
jemná, nasekaná a bez semínek
šalotka 1 ks
větší a jemně pokrájená
750 g
kapustička jemně posekané
sůl
1. Ve velkém woku (nebo v běžné pánvi) rozpalte na středním plameni tři lžíce oleje. Přidejte strouhanku a za stálého míchání smažte čtyři až pět minut, dokud se všechen olej nevsákne. Dávejte pozor: drobenka nejrychleji hnědne u okrajů woku; vmíchávejte ji proto do středu. Až bude zlatohnědá, přemístěte ji na talíř. Pánev vytřete kuchyňským papírem.

2. Nalijte do pánve zbylý olej i máslo a postavte ji na střední plamen. Za stálého míchání do ní vhoďte česnek, chilli papričku i šalotku a smažte do změknutí. Stačit by měly tři až čtyři minuty, při delším smažení hrozí, že česnek zhořkne.

3. Trochu zvyšte plamen, přidejte kapustu, osolte a tak dvanáct minut zprudka opékejte. Dobře připravovaná kapusta by měla ovadnout, ale zároveň si zachovat barvu. Na závěr k zelenině přidejte strouhanku, důkladně promíchejte a ihned podávejte.

Komentáře

Obchod Apetit