Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

5 biopotravin, které se vyplatí koupit

Září letos opět patří bioproduktům. Tady je pět potravin, které stojí za vyšší cenu v organické kvalitě.
22. 9. 2014 | Autor: Jana Kopřivová

Biopotraviny pomalu plní pulty obchodů a v kvalitě bio dnes můžete koupit téměř cokoliv. Od základních potravin, jako jsou mléčné výrobky, maso a uzeniny přes luštěniny a suché plody až po čokolády, marmelády a další mlsoty. Produkty, které pocházejí z ekologického zemědělství, stojí víc a ne vždy vyšší cena přináší i výrazné benefity. Které biopotraviny se podle expertů vyplatí, i když se zaplatí? 

1. Maso

Výraznější chuť, vyšší obsah výživných látek a také lepší textura – to vše čekáme od masa z ekologického chovu. Jako významné plus vnímáme také šťastnější a pohodovější život zvířat předtím, než jdou na pekáč. Zkuste někdy k nedělnímu obědu upéct biokuře. Budete nadšeni šťavnatostí masa.

2. Mléčné výrobky

Patří k nejprodávanějším produktů v kvalitě bio. Stačí ochutnat a pochopíte proč. Rozdíl v konzistenci, obsahu i chuti je s konvenčním zemědělstvím nesrovnatelný. Třeba bio kozí sýry jsou lahůdkou, na které je snadné vytvořit si závislost. 

3. Polenta a kukuřičné výrobky

Ve USA je drtivá většina plochy oseta geneticky modifikovanou kukuřicí. Škrob z ní najdete ve spoustě potravin, které denně běžně jíte. Pro polentu na kaši sáhněte raději do regálu ve zdravé výživě. 
Tip na mlsání: Skvělou kukuřici na popcorn, který si můžete připravit doma, najdete v prodejnách dm pod značkou Alnatura. 

4. Sójové produkty

Spolu s kukuřicí patří sója k nejčastěji geneticky modifikovaným plodinám. Tím se zvyšuje výnosnost i odolnost vůči chorobám. U výrobků ze sóji, která byla vypěstována v rámci ekologického zemědělství, máte jistotu, že s ní nijak manipulováno nebylo. 
Náš favorit: Skvělé výrobky z biosóji, která se pěstuje na Slovensku, nabízí už dvacet let slovenská firma Alfa Bio. Jejich produkty koupíte v prodejnách zdravé výživy nebo třeba síti prodejen Billa.

5. Citrusy

Nastrouhaná kůra z citronu nebo pomeranče skvěle dochutí dezerty a moučníky. Citrusy z konvenčního zemědělství jsou však velmi intenzivně stříkané, a tak je pokrývá vrstva pesticidů a dalších chemických látek. Bohužel ji neodstraní ani pečlivé omytí. Kůru z biocitronů si můžete klidně nastrouhat a zamrazit do zásoby. Budete ji tak mít vždy po ruce. My už si bez ní bábovku nedokážeme představit! 

Přidat komentář