Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Léčivý česnek

Léčivý česnek

V období kolísání venkovních teplot vždy většinu z nás zasáhne chřipka a v touze po rychlém uzdravení se obklopujeme chemickými preparáty. Co takhle zkusit něco přírodnějšího? Při prvních příznacích rýmy sáhněte po česneku.
4. 3. 2011 | Autor: redakce Apetitu

Česnek pomocník


Česnek je příbuzný s pórkem, cibulí a s pažitkou a jeho léčivé schopnosti jsou působivé. Pomáhá předcházet srdečním chorobám, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje dýchací cesty a uleví při bolesti v krku. Máte-li možnost, určitě si vyberte česnek český, má mnohem větší sílu než ten z dovozu. Pokud se chystáte konzumovat česnek za účelem zmírnění příznaků nachlazení, neměl by projít příliš prudkou tepelnou úpravou, nebo své léčivé účinky ztratí. I přesto, že česnek dezinfikuje trávicí soustavu, ne každý ho snáší bez pálení žáhy, při takovém problému můžete česnek nahradit zázvorem. Ten působí jako přírodní antibiotikum a současně prohřívá organismus.

Česnekujte ve velkém


Jestliže patříte k těm šťastlivcům, o které během nemoci nějaká dobrá duše pečuje, nechte si připravit česnekovou pizzu. Zlehka zaštípá na jazyku, česnek se totiž schovává pod parmazánem. Anebo vsaďte na nejúčinnější zbraň – česnečku. Můžete otestovat hned dvě její variace. Loštická je s olomouckými tvarůžky a španělská je se sherry. Česnek skvěle zabírá i prolisovaný do hotového vývaru nebo v pomazánce. Tato aromatická lahůdka má jedinou nevýhodu, a tou je její specifický zápach, takže si s ní moc romantiky neužijete. Žvýkáním zrnka kávy nebo lístků máty však nepříjemnou pachuť česneku v ústech hravě přebijete.

Připravila Lucie Perlíková

Související

5 kroků k očistě organismu

Únor přímo vybízí k různým detoxikačním kúrám počínaje měsícem bez alkoholu známém pod pojmem suchý únor, až po očistné...

Přidat komentář